Sparingowo: ostra strzelanina i zwycięstwo wicemistrzów Polski

W swoim pierwszym meczu podczas zgrupowania w węgierskim Telki Piast Gliwice pokonał 4:3 słowacki Spartak Myjava. Jednego z goli dla gliwiczan zdobył testowany napastnik, Libor Zondra.

W tym artykule dowiesz się o:

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze trzeciej drużyny poprzedniego sezonu słowackiej Ekstraklasy. Na listę strzelców w ósmej minucie wpisał się Lubos Kolar.

To podziałało mobilizująco na wicemistrzów Polski, którzy ruszyli do ataku. Najpierw do wyrównania doprowadził testowany przez gliwiczan Libor Zondra, a niespełna dziesięć minut później na prowadzenie Piasta Gliwice wyprowadził Josip Barisić. Niebiesko-czerwoni trzeci cios wyprowadzili tuż przed przerwą, kiedy to Radosław Murawski wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron padły jeszcze trzy gole. Najpierw kontakt Słowakom pozwolił złapać Erik Daniel, lecz cztery minuty później Piast odzyskał dwubramkowe prowadzenie dzięki trafieniu Bartosza Szeligi. Końcowy wynik ustalił w 72. minucie Tomas Kona.

Dla podopiecznych Radoslava Latala był to pierwszy sparing podczas węgierskiego zgrupowania. Kolejny gliwiczanie rozegrają w sobotę. Przeciwnikiem śląskiego zespołu będzie inna słowacka drużyna - FC ViOn Zlate Moravce.

Piast Gliwice - Spartak Myjava 4:3 (3:1)
4:3 - Tomas Kona 72'

Skład Piasta Gliwice (I połowa): Rafał Leszczyński - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Kornel Osyra - Marcin Pietrowski, Radosław Murawski - Sasa Zivec, Maciej Jankowski, Patrik Mraz - Libor Zondra, Josip Barisić. II połowa: Rafał Leszczyński - Mateusz Długołęcki, Kornel Osyra, Dominik Budzik - Bartosz Szeliga, Martin Bukata, Marcin Flis, Gerard Badia, Paweł Moskwik - Mateusz Mak, Martin Nespor.

{"id":"","title":""}