Brak zgrania problemem GKS-u Katowice? "Pierwsze mecze mogą wyglądać różnie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
zdjęcie autora artykułu

GKS Katowice sezon rozpoczął od pucharowej porażki z II-ligowym Radomiakiem Radom. Piłkarze śląskiego klubu nie ukrywają, że w pierwszych spotkaniach problemem może być dla nich brak zgrania.

W trakcie letniej przerwy w GKS-ie Katowice doszło do kadrowej rewolucji. Do śląskiego klubu dołączyło dziesięciu nowych graczy, a trener Jerzy Brzęczek w meczach sparingowych szukał odpowiedniego ustawienia. W meczach kontrolnych katowiczanie odnieśli trzy triumfy, w tym efektowne 8:0 nad Sołą Oświęcim. Jednak wciąż gra GKS-u pozostawia wiele do życzenia.

Celem postawionym przed drużyną jest walka o miejsce premiowane awansem, ale zarówno sztab szkoleniowy, jak i drużyna nie ukrywa, że koncentrują się na każdym najbliższym spotkaniu. GKS rozgrywki I ligi zainauguruje domowym meczem z Wigrami Suwałki. W pucharowym spotkaniu z Radomiakiem Radom łącznie zagrało siedmiu nowych graczy, a w ekipie z Katowic widać było momentami brak zgrania.

- Był to krótki okres przygotowawczy, nie było za dużo sparingów i może brakować trochę zgrania. Myślę, że zawodnicy, którzy przyszli do GKS-u i byli wcześniej w klubie są na tyle inteligentni piłkarsko, że nie powinno być z tym problemu. Z każdym meczem powinno być lepiej. Okres przygotowawczy służył temu, żeby lepiej się poznać i zgrać. Sam wyjazd na obóz też nam dużo dał. Jestem pełen pozytywnych emocji, nie ma przed nami żadnego strachu. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i trzeba to po prostu pokazać na boisku - powiedział Tomasz Foszmańczyk.

ZOBACZ WIDEO Włodzimierz Szaranowicz: igrzyska to nie tylko sport (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Właśnie zgranie może być największym problemem katowiczan w pierwszych spotkaniach sezonu. - Myślę, że czas będzie pracował dla nas. Pierwsze mecze mogą wyglądać różnie, bo nie jest to jeszcze zgrany zespół, ale postaramy się jak najlepiej rozpocząć sezon. Uważam że po paru meczach będziemy wyglądali tak, jak chce trener. Jest dużo nowych zawodników i każdy ma jakieś ambicje. Nikt nie przychodzi tutaj, by tylko być, a każdy z nas chce coś osiągnąć - przyznał Andreja Prokić.

Mecz pomiędzy GKS-em Katowice i Wigrami Suwałki rozegrany zostanie w sobotę 30 lipca, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)