Sparingowo: pierwsza wygrana kielczan

W swoim ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Korony Kielce pokonali pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola dla złocisto-krwistych zdobył Michał Przybyła.

Sebastian Najman
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Zawodnicy Tomasza Wilmana do siatki rywali trafili tuż po zmianie stron, kiedy to Michał Przybyła wykorzystał podanie Vladislavsa Gabovsa. Dla Korony to pierwsze zwycięstwo podczas okresu przygotowawczego. Do tej pory zespół z Kielc przegrał z Jagiellonią Białystok (0:2) i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (0:1) oraz zremisował z AFE (0:0) i Termaliką (0:0).

Dla Zagłębia z kolei sobotnie spotkanie było trzecim przed nowym sezonem I ligi. Wcześniej ekipa z Sosnowca pokonała MKS Sławków (5:0) i przegrała z Wisłą Kraków (1:3)

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Przybyła 48'

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw (46' Dmitrij Wierchowcow), Ken Kallaste (88' Adrian Uniat) - Tomasz Zając (46' Vladislavs Gabovs), Rafał Grzelak (63' Charlie Trafford), Mateusz Możdżeń (79' Maciej Załęcki), Marcin Cebula (55' Vanja Marković), Siergiej Pilipczuk (81' Michał Mokrzycki) - Michał Przybyła (70' Hubert Laskowski).

Zagłębie Sosnowiec: (I połowa) Jakub Szumski - Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Kamil Wiktorski, Zarko Udovicić - Jakub Wilk, Łukasz Matusiak, Fabian Klama, Patryk Mularczyk, Martin Pribula - Adrian Paluchowski (31' Konrad Zaradny).

(II połowa) Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Igor Krzykowski, Kamil Wiktorski, Dawid Witkowski - Hubert Tylec, Sebastian Dudek, Konrad Budek, Tomasz Nowak, Robert Bartczak - Konrad Zaradny (55' Sławomir Musiolik).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.