KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kamil Glik żegna się z kibicami Torino

Kamil Glik wysłał pożegnalny list do kibiców Torino. Klubu w którym spędził pięć lat i w tym czasie został ulubieńcem kibiców, kapitanem oraz liderem drużyny.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Newspix / Piotr Kucza

"Drodzy kibice,

To wyjątkowy moment w mojej karierze. Jestem bardzo szczęśliwy, ale z drugiej strony jest we mnie pewna melancholia, ponieważ po pięciu latach opuszczam Toro, wielką rodzinę, która zawsze była dla mnie drugim domem. Chcę podziękować prezesowi Cairo, który dotrzymał danego mi słowa: pod koniec sezonu poprosiłem go, aby pozwolił mi podjąć nowe wyzwanie, jeśli przyjdzie odpowiednia oferta. Dziękuję też dyrektorowi Petrarchiemu za jego profesjonalizm oraz wszystkim pracownikom Torino za ich codzienną pracę. Dzisiaj moje myśli są też z trenerem Venturą i jego sztabem: to, że mogłem przeżywać ten sen jest również ich zasługą.

Nigdy nie zapomnę tych pięciu sezonów, w których osiągnęliśmy prestiżowe cele. Razem wzrastaliśmy. Dziękuję wam, ponieważ zawsze dobrze mnie traktowaliście i naturalne było dla mnie odwzajemnić te uczucia. Wybrałem Monaco z różnych względów, jednym z nich jest bliskość do Turynu. To miasto pozostanie częścią życia mojego i mojej rodziny.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016: Jerzy Engel: Styl gry Monaco będzie pasował Glikowi (źródło TVP)

Pozostanę wielkim fanem Toro, a nie tylko z wdzięczności, ale również, dlatego że ta koszulka wrasta w człowieka. Za każdym razem, kiedy tu przyjadę będę dopingował moim kolegom i zawodnikom, którzy przyjdą po mnie. Kiedy wrócę ponownie wejdę na wzgórze Superga, aby odmówić modlitwę. Jestem wdzięczny Torino za to, że 4 maja mogłem wyczytać 31 nazwisk ofiar katastrofy. Nie potrafię opisać emocji, jakie wtedy przeżywałem.

Ściskam was i na koniec zwracam się do prawdziwych kibiców Toro: zawsze bądźcie z drużyną, bez względu na to, czy wygrywa czy nie. Zawsze bądźcie częścią Granaty.

Kocham was, na zawsze Forza Toro!

Kamil"

Kamil Glik karierę będzie kontynuował w AS Monaco. Z trzecią drużyną minionego sezonu Ligue 1 podpisał 4-letni kontrakt.

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
torinofc
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×