Sparingowo: Wisła Kraków przegrała z MFK Karvina

W czwartej grze kontrolnej przed sezonem 2016/2017 krakowska Wisła uległa 1:2 beniaminkowi czeskiej ekstraklasy, MFK Karvina.

Maciej Kmita
PAP / Andrzej Grygiel

W rozegranym w Karwinie spotkaniu trener Dariusz Wdowczyk nie wystawił m.in. Arkadiusza GłowackiegoMacieja Sadloka i Pawła Brożka, którzy w poprzednich sparingach mieli miejsce w "11" Białej Gwiazdy.

Czesi objęli prowadzenie w 40. minucie po golu Erika Puchelu, a tuż po zmianie stron wyrównał Krzysztof Drzazga. Zwycięską bramkę dla gospodarzy w 87. minucie gry zdobył Lukas Duda.

Wtorkowe spotkanie było czwartym Wisły w ramach przygotowań do nowego sezonu. Wcześniej krakowianie wygrali z Kmitą Zabierzów (10:0) i Zagłębiem Sosnowiec (3:1), a zremisowali z Ruchem Chorzów (1:1). W ostatniej grze kontrolnej przed pierwszym meczem o punkty Biała Gwiazda zmierzy się ze Śląskiem Wrocław (08.07).

MFK Karvina - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
1:0 - Puchel 40'
1:1 - Drzazga 47'
2:1 - Duda 87'

Skład Wisły: Michał Miśkiewicz (73' Mateusz Zając) - Krystian Kujawa (46' Piotr Żemło), Alan Uryga, Tomasz Cywka - Jakub Bartosz (46' Boban Jović), Petar Brlek, Denis Popović, Patryk Małecki (46' Krzysztof Drzazga), Rafał Pietrzak (46' Adam Mójta) - Mateusz Zachara (46' Zdenek Ondrasek), Rafał Boguski (69' Patryk Małecki).