Znicz - Bytovia: beniaminek nie zasłużył na porażkę

Beniaminek I ligi nie zapunktował na inaugurację. Znicz Pruszków po dobrym meczu musiał uznać wyższość Drutex-Btovii Bytów, przegrywając 1:2.

Dominik Polesiński
Materiały prasowe

Inauguracja ligi na stadionie MZOS Znicz w Pruszkowie wypadła nadspodziewanie dobrze. Kibice nie mieli prawa narzekać na poziom widowiska jakie zafundowały im miejscowy beniaminek i Drutex-Bytovia Bytów.

Pierwsza połowa toczona w szybkim tempie. Dużo chęci do gry, szybkie wymiany podań i wiele futbolu przyjemnego dla oka. Padły też dwa gole. W 23. minucie na prowadzeniu zameldowali się gospodarze. Najpierw, co prawda Gerard Bieszczad wygrał pojedynek oko w oko z Przemysławem Kitą, ale był jeszcze korner. Aleksander Jagiełło dośrodkował na bliższy słupek, a tam piłkę głową do siatki skierował Rafał Zembrowski. Goście doprowadzili do wyrównania siedem minut później. Po centrze z rzutu wolnego, Piotr Misztal odbił piłkę do boku, a próbujący dobijać Łukasz Wróbel został przewrócony w polu karnym. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany i nie pomylił się.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli goście i na efekty ich zdecydowanej gry nie trzeba było długo czekać. W 48. minucie do  wybitej z pola karnego piłki dopadł Jakub Serafin i ładnym strzałem w dolny róg pokonał Misztala.

Drugie 45 minut grano już zrywami. Były przestoje, ale i dynamiczne fragmenty. Gospodarze usilnie próbowali wyrównać, ale dobrze spisywała się defensywa Bytovii. Stałe fragmenty gry niewiele przynosiły. Znicz nie dał rady.

Najsprawiedliwszy byłby remis, ale po ostatnim gwizdku, to goście cieszyli się z inauguracyjnych punktów.

Znicz Pruszków - Drutex-Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
1:0 - Rafał Zembrowski 23'
1:1 - Łukasz Wróbel (k.) 30'
1:2 - Jakub Serafin 48'

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Mateusz Długołęcki (70' Krzysztof Kopciński), Maksymilian Banaszewski, Aleksander Jagiełło (63' Adrian Paluchowski), Radosław Bartoszewicz, Przemysław Kita, Marcin Rackiewicz, Mateusz Stryjewski (78' Piotr Basiuk), Maciej Mysiak, Rafał Zembrowski, Rafał Zaborowski.

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz, Artur Formela, Sebastian Kamiński, Jakub Serafin (88' Mario Cieślik), Robert Mandrysz, Jakub Bąk (71' Bartłomiej Poczobut), Mateusz Klichowicz (82' Kamil Wacławczyk), Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Stryjewski, Bartoszewicz (Znicz) oraz Wróbel, Poczobut (Bytovia).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).