Kolejny występ Krystiana Bielika dla Arsenalu

45 minut rozegrał Krystian Bielik w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu. Arsenal wygrał w USA z Chivas 3:1.

Bartosz Zimkowski
Krystian Bielik w barwach Arsenalu Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Krystian Bielik w barwach Arsenalu
Pojedynek oglądało 24 tysiące widzów, a Arsenal zaprezentował swój trzeci strój na sezon 2016/2017.

Tym razem Krystian Bielik usiadł na ławce rezerwowych, a Arsene Wenger dał szansę gry na pozycji stopera Robowi Holdingowi oraz Calumowi Chambersowi. To właśnie tego drugiego 18-latek zmienił w przerwie i tak jak przed kilkoma dniami, razem z Holdingiem tworzył parę środkowych obrońców.

Zanim jednak tak się stało, to Holding zdołał trafić do siatki rywali. Działo się to 11 minut przed przerwą, gdy po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne skierował futbolówkę do siatki. 21-letni stoper był bardzo mocno chwalony po występie przeciwko gwiazdom MLS, a i teraz zebrał mnóstwo pochlebnych recenzji. Znów jako jedyny zagrał pełne 90 minut.

Pięć minut po zmianie stron, gdy na boisku pojawił się już Bielik, świetną indywidualną akcję przeprowadził Alex Oxlade-Chamberlain i zakończył ją strzeleniem bramki.

Kilka minut później Chuba Akpom wykorzystał dośrodkowanie Debuchy'ego i podwyższył prowadzenie na 3:0. Gospodarzy było stać na honorowego gola, gdy rzut karny na gola zamienił Angel Zaldivar.

Arsenal wygrał zatem 3:1, a do startu Premier League pozostało już mniej niż dwa tygodnie.

Bielik tym razem nie popełnił żadnego błędu, a widać, że minuty, które otrzymuje od Arsene'a Wengera są bardzo cenne i z każdym kolejnym spotkaniem nabiera pewności siebie. Niedawno Francuz przyznał, że Polak ma czas do grudnia, żeby przekonać go. Jeśli do tego czasu nie będzie gotowy to zostanie wysłany na wypożyczenie.

Chivas - Arsenal 1:3 (0:1)
0:1 - Rob Holding 34'
0:2 - Alex Oxlade-Chamberlain 50'
0:3 - Chuba Akpom 56'
1:3 - Angel Zaldivar (k.) 74'

Skład Arsenalu: David Ospina (68' Emiliano Martinez) - Hector Bellerin (46' Mathieu Debuchy), Calum Chambers (46' Krystian Bielik), Rob Holding, Nacho Monreal (46' Kieran Gibbs), Santi Cazorla (46' Joel Campbell), Granix Xhaka (46' Mohamed Elneny), Francis Coquelin (65' Jeff Reine-Adelaide), Alex Iwobi (65' Chris Willock), Alex Oxlade-Chamberlain (65' Gedion Zelalem), Theo Walcott (46' Chuba Akpom).