LM: klub Kamila Glika walczy dalej, Hapoel Beer Sheva ułatwił drogę Legii

Kamil Glik oglądał z ławki jak jego nowa drużyna AS Monaco wygrała 3:1 z Fenerbahce Stambuł i awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W losowaniu rozstawiona będzie Legia Warszawa.

PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Przed rewanżem z Fenerbahce Stambuł trener AS Monaco włączył do osiemnastki meczowej Kamila Glika. Polak rozpoczął treningi z zespołem, poznaje kolegów, ale na podstawowy skład było za wcześnie (wszedł w doliczonym czasie). Glik i inni rezerwowi poderwali się z siedzeń dwa razy na początku meczu. 17 minut potrzebowało AS Monaco, by zdobyć dwa gole i odrobić z nawiązką straty znad Bosforu.

Drużyna z Księstwa ruszyła do wysokiego pressingu. Przyniósł on efekt, a Valere Germain wykorzystał podanie Radamela Falcao i strzelił na 1:0. Kolumbijczyk, który wrócił do AS Monaco po dwóch latach na wypożyczeniu, zdobył następnego gola z rzutu karnego. W drugiej połowie co prawda Emmanuel Emenike przywrócił nadzieję Fenerbahce, ale ostatnie słowo należało do AS Monaco. Zwycięstwo 3:1 premiowało awansem zespół Glika.

Do decydującej rundy eliminacji awansowała Legia Warszawa. Drużyna Besnika Hasiego zremisowała 0:0 z AS Trencin i tym samym utrzymała zaliczkę ze Słowacji. Na początku kilkakrotnie zagotowało się pod bramką Arkadiusza Malarza, ale im dalej w mecz, tym Legia miała większą kontrolę nad wydarzeniami.

Dobra wiadomość dla stołecznego zespołu nadeszła z Izraela. Hapoel Beer Sheva wygrał 1:0 z Olympiakosem Pireus. Odpadnięcie Greków oznacza, że Legia Warszawa będzie rozstawiona w losowaniu IV rundy eliminacji. Hapoel przygotowywał się do sezonu w Polsce, a po powrocie do kraju, ułatwił Legionistom drogę do wymarzonej Ligi Mistrzów.

Dzięki świetnym finiszom grają dalej piłkarze Ajaxu Amsterdam oraz Celtiku Glasgow. Wicemistrz Holandii strzelił gola na 2:1 w rewanżu z PAOK Saloniki w 87. minucie, a Szkoci zadali decydujący cios FK Astana w doliczonym czasie.

W dramatycznych okolicznościach Young Boys Berno wyeliminowali Szachtara Donieck. To niespodzianka. Szachtar miał najbezpieczniejszą przewagę przed zaplanowanymi na środę rewanżami. W Szwajcarii dał się jednak zaskoczyć. Young Boys Berno prowadzili po regulaminowym czasie 2:0, a na koniec skuteczniej strzelali w konkursie rzutów karnych. Drużynie z Ukrainy pozostała walka w Lidze Europy, co jest dla niej rozczarowaniem.