LM: BATE Borysów odpadło w Irlandii. Dani Quintana raził nieskutecznością

Piłkarze BATE Borysów nie wystąpią w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nieoczekiwanie w III rundzie eliminacji przegrali 1:3 dwumecz z Dundalk FC. Odpadły również kluby Daniego Quintany i Władimira Dwaliszwiliego.

AFP

O trzeci z rzędu awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów walczyli piłkarze BATE Borysów. Najlepsza drużyna Białorusi musiała przełknąć gorzką porażkę. Rok temu została wyeliminowana przez FC Barcelona oraz AS Roma, a we wtorek przez Dundalk FC. W rewanżu Irlandczycy wygrali 3:0 i odrobili z nawiązką stratę z pierwszego meczu. Ich bohaterem został David McMillan, który zdobył dwa gole. BATE oddało kilkanaście strzałów, ale zdecydowana większość z nich była niecelna.

APOEL Nikozja popisał się fenomenalnym finiszem w starciu z Rosenborgiem Trondheim. Aż do 90. minuty drużyna Inakiego Astiza przegrywała w dwumeczu 1:2. Nie poddała się, a do końca walczyła o odrobienie strat. Aż nastąpił przełom. W doliczonych sześciu minutach Cypryjczycy zdobyli aż trzy gole. Do bramki Rosenborga trafiali kolejno Giannis Gianniotas, Vander, Tomas De Vincenti. Po takiej serii ciosów Norwedzy nie mogli się podnieść.

Zachowawczo, ostrożnie, ale przede wszystkim skutecznie zagrała Viktoria Pilzno z Karabachem Agdam. W 85. minucie rewanżu ukarała Azerów za nieskuteczność. Akcja zmienników zakończyła się golem na 1:1, a to zwycięski remis dla mistrza Czech po pierwszym, bezbramkowym meczu. Michael Krmencik strzelił potężnie głową po dośrodkowaniu Kopica. Wcześniej Karabach miał kilka szans na podwyższenie prowadzenia. W ich marnowaniu przodował Dani Quintana, znany z Jagiellonii Białystok.

Za burtą eliminacji jest również klub Władimira Dwaliszwiliego. Gruzin opuścił w letnim okienku Pogoń Szczecin i wrócił do ojczyzny. Jego Dinamo Tbilisi nie zdobyło gola w rywalizacji z imiennikiem z Zagrzebia, a straciło trzy. Chorwaci zwyciężyli w rewanżu 1:0. Marko Rog przymierzył świetnie z rzutu wolnego z 25. metra. Piłka odbiła się jeszcze od słupka zanim zatrzepotała w bramce Dinama Tbilisi.

Najwięcej, bo dziesięć goli padło w meczach Crveny Zvezdy Belgrad z Ludogorcem Razgrad. Drużyna ze stolicy Serbii miała atut własnego boiska i bramkowy remis z wyjazdu. Jej sytuacja zrobiła się jeszcze lepsza w 17. minucie po golu Mitchella Donalda. Crvena Zvezda nie potrafiła wykorzystać szansy, a emocje dopiero się zaczynały. Sędzia pokazał po jednej czerwonej kartce obu drużynom, więc na boisku zrobiło się dużo wolnej przestrzeni. Ludogorec zapewnił sobie awans w dogrywce. Decydujące okazały się dwa gole Wandersona na 4:2. Serbowie przeżyli następny cios po odpadnięciu Partizana Belgrad z Ligi Europy.