Chelsea pewnie pokonała AC Milan. Dublet Oscara, debiut N'Golo Kante

W ostatnim występie w towarzyskim turnieju International Champions Cup Chelsea FC okazała się lepsza od AC Milan. Zespół Antonio Conte pokonał w Minneapolis włoskiego rywala 3:1.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / WILL OLIVER

The Blues w pojedynku obserwowanym przez ponad 60 tysięcy kibiców prowadzenie dał w 23. minucie Bertrand Traore, który z bliska dobił obronione przez Gianluigiego Donnarummę uderzenie Victora Mosesa. Milan wyrównał po niespełna kwadransie za sprawą strzału Giacomo Bonaventury z rzutu wolnego.

Pomocnik Rossonerich uderzył perfekcyjnie tuż przy słupku z ponad 20 metrów, a nawet efektowna próba interwencji w wykonaniu Thibaut Courtois na nic się zdała.

Po przerwie do londyńczyków uśmiechnęło się szczęście. W dosyć niegroźnej sytuacji piłka trafiła w rękę stojącego w polu karnym Andrei Polego, a sędzia zdecydował się na podyktowanie "jedenastki", której nie zmarnował Oscar.

Brazylijczyk został bohaterem rywalizacji, gdy w 87. minucie ustalił wynik na 3:1. Pomocnik Chelsea dostał podanie od Juana Cuadrado i mocnym płaskim uderzeniem zaskoczył Donnarummę.

Drużyna Antonio Conte rozegrała już piąty mecz kontrolny przed nadchodzącym sezonem. Po porażkach z Rapidem Wiedeń (0:2) i Realem Madryt (2:3) oraz zwycięstwach nad Wolfsberger AC (3:0) i Liverpoolem (1:0) sięgnęła po trzecią wygraną.

Warto odnotować, że debiut w barwach Chelsea zaliczył pozyskany z Leicester City N'Golo Kante. Kupiony za 36 mln euro Francuz pojawił się na boisku w II połowie.

AC Milan - Chelsea FC 1:3 (1:1)
0:1 - Traore 24'
1:1 - Bonaventura 38'
1:2 - Oscar (k.) 70'
1:3 - Oscar 87'

Milan: Donnarumma - Abate (60' Montolivo), Paletta, Romagnoli (68' Vergara), Calabria (81' Vido) - Poli, Kucka, Bonaventura - Suso (81' Zanellato), Adriano (68' Honda), Niang (68' Matri).

Chelsea: Courtois - Aina (58' Ivanović), Cahill, Terry, Azpilicueta - Fabregas (58' Oscar), Matić (79' Chalobah) - Willian (79' Cuadrado), Traore (52' Hazard), Moses (52' Kante) - Costa (58' Batshuayi).

Żółte kartki: Romagnoli, Calabria (Milan).