Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce: Jacek Magiera wytrzymał presję

W meczu 2. kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec podejmowało Pogoń Siedlce. Po emocjonującej batalii sosnowiczanie wygrali 1:0.

Olga Krzysztofik
Kibice Zagłębia Sosnowiec / Kibice Zagłębia Sosnowiec

Sobotni pojedynek był wyjątkowy w szczególności dla Jacka Magiery. Po dwóch miesiącach Zagłębie wróciło na Stadion Ludowy, a dla Magiery był to debiut w roli trenera przed sosnowiecką widownią.

Zagłębie rozpoczęło spotkanie z animuszem. Pogoń obudziła się po dwudziestu minutach, co potwierdzał bardzo mocny strzał Michała Bajdura - zawodnika, który jeszcze w rundzie wiosennej grał w barwach sosnowieckiej drużyny.

Dobre zawody rozgrywał Jakub Szumski, który zachował miejsce w bramce Zagłębia, mimo że nominalny pierwszy bramkarz z poprzedniego sezonu, Wojciech Fabisiak, jest już zdolny do gry (w 1. kolejce pauzował za czerwoną kartkę, którą otrzymał w ostatnim meczu minionych rozgrywek). W ciągu kilku minut Szumski dwukrotnie uratował drużynę przed stratą gola, a był to dopiero początek jego bardzo dobrego występu.

Sytuacji bramkowych nie brakowało, ale skuteczności już tak. W 36. minucie popisał się Łukasz Matusiak. Pomocnik przejął piłkę, zagrał do Tina Maticia, a gdy ten był w polu karnym, odegrał do Matusiaka. Doświadczony gracz pokonał Piotra Misztala uderzeniem po ziemi.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, zaś po przerwie grali spokojnie. W miarę upływu czasu siedlczanie pozwalali sobie na coraz więcej, co z kolei dawało sosnowiczanom okazję do kontrataków.

Pogoni nie dopisywało szczęście. W 62. minucie Damian Świerblewski zagrał do Konrada Wrzesińskiego, a ten trafił w słupek! Na brak szczęścia lub zimnej krwi mógł narzekać również Tin Matić, który zmarnował aż dwie stuprocentowe okazje. To nie był dobry dzień młodego Chorwata.

Gorąco było w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw z kilku metrów Daniel Chyła przeniósł piłkę ponad bramką, a chwilę później swoją okazję zmarnował... Matić, który po raz trzeci przegrał pojedynek z Misztalem.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Matusiak 36'

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Konrad Budek, Kamil Wiktorski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Jakub Wilk (55' Wojciech Łuczak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Nowak, Robert Bartczak, Tin Matić (90' Arkadiusz Najemski).

Pogoń Siedlce: Piotr Misztal - Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Damian Świerblewski, Daniel Dybiec (78' Piotr Krawczyk), Marcin Burkhardt, Grzegorz Tomasiewicz (82' Piotr Kurbiel), Michał Bajdur (67' Daniel Gołębiewski), Cezary Demianiuk.

Żółte kartki: Kamil Wiktorski, Sebastian Dudek, Tomasz Nowak (Zagłębie).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).