Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zamieszania w Wiśle Kraków ciąg dalszy. Klub odwołał konferencję prasową

Choć od przejęcia Wisły Kraków przez Jakuba Meresińskiego minęły już prawie dwa tygodnie, nowy właściciel klubu nie zabrał jeszcze publicznie głosu i w najbliższym czasie go nie zabierze - zaplanowana na czwartek konferencja prasowa została odwołana.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Stadion Wisły Kraków Materiały prasowe / Stadion Wisły Kraków

29 lipca Jakub Meresiński i Marek Citko przejęli Wisłę Kraków z rąk Bogusława Cupiała, do którego Tele-Foniki klub należał od grudnia 1997 roku. Choć od tego czasu minęły już prawie dwa tygodnie, Meresiński i Citko jeszcze nie wystąpili publicznie jako nowi sternicy 13-krotnych mistrzów Polski. Ich komunikacja z kibicami Białej Gwiazdy ograniczyła się do mało treściwego oświadczenia opublikowanego 1 sierpnia i deklaracji sprowadzenia pięciu nowych zawodników, którą złożyli dzień później.

W międzyczasie LoveKrakow.pl dotarł do niepokojących informacji dotyczących Meresińskiego. 5 sierpnia portal podał, że nowy właściciel Białej Gwiazdy jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Miał narazić Skarb Państwa na szkodę prawie dziesięciu milionów złotych w trzech kwotach: 2 miliony 200 tysięcy złotych, 6 milionów 800 tysięcy złotych i 800 tysięcy złotych. Rozliczał VAT przez trzy firmy. Ponadto jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej - mówił na łamach LoveKrakow.pl prokurator Tomasz Ozimek.

Z kolei trzy dni później portal ogłosił, że Meresiński został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podrobienie świadectwa ukończenia jednego z liceów w Tychach oraz świadectwa maturalnego. Dokumenty były wystawione na 2006 rok. Meresiński został skazany w związku z tą sprawą na grzywnę w wysokości 1000 złotych.

We wtorek 9 sierpnia klub z Reymonta 22 ogłosił, że w czwartek odbędzie się konferencja prasowa "na temat przyszłości i kierunków rozwoju klubu". Do spotkania nowych właścicieli z dziennikarzami jednak nie dojdzie. W środę rzecznik prasowy Wisły poinformował, że konferencja została odwołana.

"Z uwagi na kwestie formalne, związane z powoływaniem zarządu Wisły Kraków SA, konferencja prasowa planowana na dzień 11 sierpnia br. została odwołana" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Hedwig: Liczyłem na lepszy rezultat (źródło TVP)
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • marian2321 Zgłoś komentarz
  coś mi się zdaje że Wisła podzieli los Polonii W.
  • piotruspan661 Zgłoś komentarz
   Dewot i przekręt - dobrana para.
   • Losiek Zgłoś komentarz
    Ja nie wiem jak taki kibic Wisły nie jest zdenerwowany. Przegrywają na każdym froncie. Czy to piłkarskim, medialnym, finansowym czy też jakimkolwiek innym. Nie jest żal klubu ? Cracovia
    Czytaj całość
    idzie do przodu, a Wisła się cofa. Jest coraz gorsza sytuacja. Właściciel powinien zareagować jak najszybciej. Nie ma czasu miesiącami myśleć.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×