Turniej Czterech Narodów U-21: pechowy remis Polski ze Szwajcarią

W meczu 1. kolejki Turnieju Czterech Narodów U-21 2016/2017 Polska zremisowała na wyjeździe ze Szwajcarią 2:2, choć prowadziła już 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Biało-Czerwoni prowadzili do przerwy po golu Oskara Zawady, a w 62. minucie drugą bramkę dla drużyny Macieja Stolarczyka strzelił Konrad Michalak. Z kolei trzy minuty wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Wieteska.

Polakom nie udało się utrzymać dwubramkowej przewagi. Najpierw kontaktowego gola z rzutu karnego strzelił Djibril Sow, a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Tobias Schaettin.

W drugim meczu 1. kolejki Włosi pokonali 1:0 Niemców, których we wtorek Polacy podejmą w Świnoujściu.

W edycji 2016/2017 Turnieju Czterech Narodów występują zawodnicy urodzeni w roku 1996 i młodsi. Drużyna Macieja Stolarczyka jest bezpośrednim zapleczem zespołu U-21, który pod skrzydłami Marcina Dorny przygotowuje się do udziału w MME 2017.

Szwajcaria U-21 - Polska U-21 2:2 (0:1) 0:1 - Zawada 20' 0:2 - Michalak 62' 1:2 - Sow (k.) 78' 2:2 - Schaettin 90'

Skład Polski: Damian Węglarz - Robert Bartczak, Jan Bednarek, Mateusz Wieteska, Kamil Dankowski - Mateusz Wdowiak (62' Rafał Makowski), Filip Jagiełło (71' Jakub Piotrowski), Damian Rasak (61' Bartosz Wolski), Robert Janicki (46' Konrad Michalak), Oktawian Skrzecz (70' Artur Siemaszko) - Oskar Zawada (83' Szymon Walczak).

{"id":"","title":""}