Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Karty odkryte. Tak będzie wyglądał stadion Pogoni Szczecin po przebudowie (foto)

Po długim oczekiwaniu władze Szczecina przedstawiły wizualizację stadionu Pogoni. Optymistyczny wariant zakłada, że przebudowa rozpocznie się na przełomie 2017 i 2018 roku.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Projekt przebudowanego stadionu Pogoni Szczecin / Projekt przebudowanego stadionu Pogoni Szczecin

Koncepcję przebudowy przedstawili prezydent Szczecina Piotr Krzystek i prezes Pogoni Jarosław Mroczek. Stanowiska obu stron różniły się diametralnie jeszcze w marcu. Progres, jaki nastąpił w pracach nad stadionem, w ciągu pół roku, jest duży. Podkreślono rolę prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który krytykował wcześniejsze pomysły i zachęcał do dialogu, by wypracować kompromis.

Obecna koncepcja jest właśnie kompromisem nie tylko między Krzystkiem a Mroczkiem, ale również kibicami Pogoni Szczecin.

- Nasze wspólne prace były owocne, a miasto zrealizowało wszystkie możliwe do wykonania postulaty - zapewnił Piotr Krzystek. - Stadion w Szczecinie będzie konkurować pod względem funkcjonalności i urody z najlepszymi w Polsce. Mam nadzieję, że Pogoń będzie tam zdobywać laury i występować w europejskich pucharach.

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera zostaje w obecnej lokalizacji. Nie będzie już w kształcie podkowy, ponieważ powiększy się o czwartą trybunę. Poza dodatkowymi miejscami dla publiczności, będą tam sala konferencyjna, muzeum, kawiarnia, dodatkowa loża VIP. Odległość od trybuny wschodniej do bramki to 16,2 metra, co pozostanie niedogodnością, ale i tak została zmniejszona dwukrotnie w stosunku do stanu obecnego.

Źródło: UM Szczecin Źródło: UM Szczecin
- Nowa koncepcja poprawia warunki kibicom i piłkarzom. Zwiększa się powierzchnia stadionu i liczba miejsc na trybunach - powiedział Wojciech Olbryś, dyrektor MOSRiR. - Będzie tam można organizować nie tylko imprezy sportowe. W czwartej trybunie, w przeszklonym pawilonie będą choćby pomieszczenia na sprzęt niezbędny do utrzymania obiektu w porządku.
Źródło: UM Szczecin Źródło: UM Szczecin
Harmonogram zakłada, że projekt budowlany będzie gotowy do marca, a około trzeciego kwartału przyszłego roku zostanie przygotowany projekt wykonawczy. Optymistyczny wariant zakłada rozpoczęcie przebudowy na przełomie 2017 i 2018 roku. Jej koszt jest szacowany na 180 milionów złotych.

- To nie będzie prosta inwestycja, ponieważ stadion będzie funkcjonować przez cały czas, ale poradzimy sobie. Podobnie było w kilku innych miastach - dodał Olbryś.

Pojemność po przebudowie to 22 368 miejsc, a w czasie meczów 21 013. Siedziska będą granatowo-bordowe, a elewacja obiektu szara.

Źródło: UM Szczecin Źródło: UM Szczecin
W fazie wstępnej są prace nad zagospodarowaniem terenów wokół stadionu. Pogoń ma tam piękną bazę z kilkoma boiskami trawiastymi, a przy okazji przebudowy mają tam zostać doprowadzone energia elektryczna i woda. W przyszłości umożliwi to zadaszenie jednego z boisk i zamontowanie systemu podgrzewania muraw.
Ponadto prezydent miasta zapowiedział, że obok stadionu powstanie pomnik Floriana Krygiera, legendarnego trenera.

ZOBACZ WIDEO: Po Kazachstanie: Tomaszewski, Stokowiec i Majdan ocenili Polaków (źródło TVP)

Czy podoba Ci się koncepcja przebudowy stadionu Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
 • Robert Gola Zgłoś komentarz
  21 013 ? przecież w Bałtyku nie ma nawet tyle śledzi !
  • kris_77 Zgłoś komentarz
   W Gorzowie jest na 15000, wystarczy. (no może finałem E ligi i GP) Tylko, że to zużel. Na Pogoni zrobiłbym trochę wicej niż 21000. Duże miasto, a jak będą sukcesy to i wieś by
   Czytaj całość
   przyjechala. 30000 w to bym celował
   • Stal_Gorzów_KS Zgłoś komentarz
    To i tak o niebo lepsze od "sedesu". Takim stadionem będzie można się chwalić i nie będzie strachu być w formie przed końcówką sezonu i walczyć o puchary. Oczywiście w to wszystko
    Czytaj całość
    uwierzę, jak sprzęt wjedzie na plac budowy, bo od kilku lat koncepcje i koncepcje, zero realnych posunięć.
    • GreatDeath Zgłoś komentarz
     po co 20000 miejsc skoro i tak więcej niż 15k nigdy nie będzie?
     • Waldi73 Zgłoś komentarz
      musiałem nanieść poprawkę.Oczywiście styczeń 2018. Piszą o końcu 2017r. Ale oni to robią pod publiczkę i przyszłe wybory. Przyjdzie znowu kryzys i powie,że miasto nie ma pieniędzy.
      Czytaj całość
      Powinniście go na taczce wywieżć tego krzystka
      • Waldi73 Zgłoś komentarz
       Komu te bajki olbryś i krzystek? Naprawde w tym szczecinie są tak naiwni ludzie,że wam w ten ,,optymistyczny" wariant uwierzą? Nie będzie żadnego stadionu no chyba,że niemcy tam wejdą i
       Czytaj całość
       go wybudują. Wy nie jesteście wstanie tego zrobić.Potraficie tylko rysunki malować. Amen
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×