El. MŚ: Albańczycy dokończyli przerwany mecz z Macedonią i uniknęli wielkiej wpadki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MAST IRHAM /
PAP/EPA / MAST IRHAM /

We wtorek dokończono mecz 1. kolejki eliminacji MŚ Albania - Macedonia. Uczestnik Euro 2016 uniknął ogromnej wpadki i w ostatnich minutach zapewnił sobie zwycięstwo 2:1.

Pojedynek rozpoczął się w poniedziałek o godz. 20.45. W 77. minucie został jednak przerwany na skutek ulewy.

W tym momencie zanosiło się na sensację, bo Albańczycy na własnym terenie zaledwie remisowali ze znacznie słabszym kadrowo przeciwnikiem.

We wtorek uczestnik mistrzostw Europy stanął jednak na wysokości zadania i po wznowieniu spotkania, w 89. minucie zapewnił sobie skromny triumf. Decydującego gola zdobył były zawodnik Jagiellonii Białystok, Bekim Balaj.

Wśród gości do 61. minuty grał Ostoja Stjepanović - związany aktualnie ze Śląskiem Wrocław.

Albania - Macedonia 2:1 (1:0) 1:0 - Armando Sadiku 10' 1:1 - Ezgjan Alioski 51' 2:1 - Bekim Balaj 89'