Szokująca statystyka z meczu Barcelony. Mistrz oddał tylko 2 celne strzały

FC Barcelona była murowanym faworytem meczu z Deportivo Alaves na Camp Nou. Duma Katalonii oddała jednak tylko 2 celne strzały przeciwko beniaminkowi i przegrała 1:2.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / QUIQUE GARCIA
Trener Luis Enrique zdecydował się wprowadzić kilka zmian w podstawowej jedenastce i mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli m.in. Andres Iniesta, Lionel Messi oraz Luis Suarez. Przeciwko beniaminkowi szansę debiutu otrzymał napastnik Paco Alcacer, który przez ponad godzinę był zupełnie niewidoczny na boisku. Do tego nieskuteczny był Neymar. Brazylijczyk powrócił do Barcelony po ponad 100 dniach i nie potwierdził swojej wysokiej formy z meczów reprezentacji. W trakcie II połowy na boisku z ławki rezerwowych pojawiła się wcześniej wymieniona trójka, ale żaden z napastników nie oddał ani jednego celnego strzału!

Deportivo Alaves zagrał ustawieniem 5-4-1 i praktycznie nie dopuszczał utytułowanego rywala pod własną bramkę. Jedyną okazję w pierwszej połowie miał Aleix Vidal, którego strzał wybronił golkiper beniaminka. Tuż po zmianie stron do siatki trafił za to inny obrońca - Jeremy Mathieu. Były to 2 jedyne celne strzały mistrza Hiszpanii na Camp Nou!

Jak podaje znany statystyczny portal WhoScored, poprzednio tak słabą statystykę uderzeń w światło bramki zespół zanotował w październiku 2012. Na Santiago Bernabeu Duma Katalonii popisała się jednak wyższą skutecznością i zremisowała z Realem Madryt 2:2.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)