Złamana kość strzałkowa i co najmniej trzy tygodnie przerwy Casemiro

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/KIKO HUESCA /
PAP/EPA / PAP/EPA/KIKO HUESCA /

W niedzielnym ligowym meczu z Espanyolem Barcelona Casemiro złamał kość strzałkową - poinformował Real Madryt. Brazylijskiego pomocnika czeka co najmniej kilka tygodni przerwy.

W tym artykule dowiesz się o:

Wygrane przez Real 2:0 spotkanie z Espanyolem zakończyło się dla Casemiro już w 19. minucie, gdy z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. W kolejnym meczu, w środę z Villarreal (1:1), nie wystąpił.

W czwartek Real poinformował, że przeprowadzone w tygodniu w szpitalu uniwersyteckim Sanitas La Moraleja badania wykazały u Casemiro złamanie kości strzałkowej. Klub nie informuje, jak długo Brazylijczyk będzie pauzował. Media podają, że zazwyczaj trwa to co najmniej trzy tygodnie.

Dla Realu nieobecność Casemiro to duża strata. W zespole Zinedine'a Zidane'a to chyba właśnie 24-letni defensywny pomocnik jest najtrudniejszy do zastąpienia. Uraz byłego zawodnika FC Porto to nie jedyny problem Realu. "Królewscy" w najbliższych meczach będą musieli sobie radzić również bez Marcelo, który z powodu kontuzji łydki będzie pauzował przez dwa tygodnie.