Kompromitacja Anderlechtu. Brzydkie zachowanie Teodorczyka

Sensacyjnym wynikiem zakończyła się potyczka Anderlechtu Bruksela z okupującym ostatnią lokatę KVC Westerlo. Goście wygrali 2:1, wykorzystując słabiutką grę gospodarzy. Nie popisał się również Łukasz Teodorczyk.

Dominik Polesiński
Łukasz Teodorczyk PAP/EPA / LAURIE DIEFFEMBACQ / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk

Faworyt był jeden. I trudno się dziwić. Jeśli naprzeciwko siebie staje niepokonany w tym sezonie RSC Anderlecht i przegrywające na zawołanie KVC Wetsrelo. Czerwona latarnia Jupiter League nie miała prawa postawić się mistrzowi. A jednak.

Po pierwszej połowie schodzących do szatni piłkarzy żegnały gwizdy. Gospodarze mieli dominować, a nie stworzyli ani jednej klarownej okazji. Bliżsi otwarcia wyniku byli outsiderzy z Westerlo. Najlepszy w ich szeregach Elton Acolatse wygrał przebitkę z obrońcą i pobiegł lewym skrzydłem. Napastnik wpadł w pole karne, ale jego płaski strzał odbił przed siebie Davy Roef. To było ostrzeżenie. Kopciuszek pokazał, że trzeba na niego uważać.

Przerwa nic nie poskutkowała. Faworyt nadal strasznie się męczył. Zasieki obronne KVC Westerlo były dla Fiołków nie do pokonania.

W 63. minucie trybuny zamilkły. Z lewej strony boiska idealnie zacentrował Daniel Christensen, a pięknym strzałem głową z 12 metrów gola zdobył Michael Heylen. Anderlecht ocknął się, ale tylko na chwilę. Gol Hanniego dał wyrównanie, ale w 85. minucie ponownie na prowadzenie wyszli goście i nie oddali go do końcowego gwizdka.

Bardzo słaby mecz rozegrał Łukasz Teodorczyk. Polak był bezproduktywny, a do tego brzydko zachował się w 29. minucie. Po centrze z kornera, chciał zdobyć gola ręką. Zauważył to arbiter i ukarał go żółtą kartką.

RSC Anderlecht  - KVC Westerlo 1:2 (0:0)
0:1 - Michael Heylen 63'
1:1 - Sofiane Hanni 83'
1:2 - Nicolas Rommens 85'

RSC Anderlecht: Davy Roef - Uros Spajić, Kara Mbodji, Bram Nuytinck (65' Massimo Bruno), Frank Acheampong, Leander Dendoncker, Nicolae Stanciu (88' Jorn Van Camp), Hamdi Harbaoui (46' Diego Capel), Sofiane Hanni, Alexandru Chipciu, Łukasz Teodorczyk.

KVC Westerlo: Koen Van Langendonck - Mitch Apau, Filip Daems, Jordan Mustoe, Nemanja Miletić, Michael Heylen (78' Kenneth Schuermans), Maxime Annys, Khaleem Hyland, Nicolas Rommens, Elton Acolatse (80' Jarno Molenberghs), Michalis Manias (58' Daniel Christensen).

Żółte kartki: Teodorczyk (Anderlecht).

Sędzia: Alexandre Boucaut.

Czy Łukasz Teodorczyk dobrze zrobił przechodząc do Anderlechtu?