Nicolai Joergensen postraszył Polaków

Feyenoord pokonał na wyjeździe Willem II 2:0 (1:0). Ozdobą niedzielnego spotkania był gol Nicolaia Joergensena, który znalazł się w kadrze Danii na mecz eliminacji mistrzostw świata z Polską.

Karol Borawski
Steven Berghuis (po prawej) i Marcos Rojo (po lewej) PAP/EPA / PAP/EPA/OLAF KRAAK / Steven Berghuis (po prawej) i Marcos Rojo (po lewej)

W 16. minucie niedzielnego spotkania Bilal Basacikoglu przeprowadził rajd prawą stroną boiska, płasko dośrodkował w pole karne, a Nicolai Joergensen strzałem piętą pokonał Kostasa Lamprou.

26-letni Joergensen został powołany do reprezentacji Danii na mecz eliminacji mistrzostw świata z Polską. Na zgrupowaniu obecny będzie również Lasse Schoene, który w niedzielę także wpisał się na listę strzelców w meczu ligi holenderskiej (Ajax pokonał 3:2 Utrecht).

W drugiej połowie spotkania Willem II Tilburg - Feyenoord gola na 2:0 zdobył Renato Tapia. Feyenoord po ośmiu kolejkach prowadzi w tabeli ligi holenderskiej z kompletem punktów.

Willem II - Feyenoord 0:2 (0:1)
0:1 - Nicolai Joergensen 16'
0:2 - Renato Tapia

Willem II: Lamprou - Peters, Tshimanga (71' Koppers), Lachman, Heerkens, van Anholt, Falkenburg, Ojo (86' Bruno Andrade), Haye (55' Ogbeche), Croux, Fran Sol.

Feyenoord: Jones - van der Heijden, Eric Botteghin, Kongolo, Karsdrop, El Ahmadi, Toornstra, Vihena, Kuijt (63' Tapia), Joergensen (73' Kramer), Basacikoglu.