Bundesliga: przełamanie Schalke 04 w wielkim stylu. Breel Embolo zaczął się spłacać

Schalke 04 po pięciu porażkach ligowych z rzędu wreszcie zapunktowało. Zespół Markusa Weinzierla nie dał na własnym terenie żadnych szans Borussii Moenchengladbach i zwyciężył 4:0.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ROLF VENNENBERND
Schalke rozpoczęło rozgrywki najgorzej w historii i na kolejną wpadkę nie mogło sobie pozwolić. Uskrzydleni wygraną w Lidze Europy z Red Bull Salzburg (3:1) gospodarze od początku ruszyli do przodu i w I połowie mieli dość wyraźną przewagę nad wyżej notowanym przeciwnikiem.

Gladbach dobrze się bronili, ale po przerwie w ciągu zaledwie siedmiu minut pozwolili wbić sobie trzy gole! Wszystko zaczęło się od bezmyślnego i niepotrzebnego faulu Ibrahimy Traore w polu karnym, po której "jedenastkę" wykorzystał Eric-Maxim Choupo-Moting. Po chwili debiutanckiego gola w Bundeslidze strzelił Breel Embolo - najdroższy nabytek w historii klubu zamienił na bramkę podanie Seada Kolasinaca.

Borussię wszelkich złudzeń pozbawił Leon Goretzka. Pomocnik skutecznie dobił strzał Choupo-Motinga i było jasne, że komplet punktów pozostanie w Gelsenkirchen. Później raz jeszcze dał o sobie znać Embolo, który pokazał, że stać go na wiele i może dać fanom Schalke wiele radości.

Co ciekawe, w minionym sezonie Gladbach po pięciu kolejkach byli bez punktów i przełamali się w 6. serii gier, a na koniec sezon zajęli wysoką czwartą lokatę w tabeli. Dla Schalke to dobry prognostyk przed dalszą częścią rozgrywek. Po przerwie reprezentacyjnej zawodnicy Markusa Weinzierla zmierzą się na wyjeździe z nie najsilniejszym FC Augsburg.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia M'gladbach 4:0 (0:0)
1:0 - Choupo-Moting (k.) 52'
2:0 - Embolo 56'
3:0 - Goretzka 58'
4:0 - Embolo 83'

Schalke: Faehrmann - Hoewedes, Naldo, Nastasić, Kolasinac - Geis, Bentaleb - Schoepf, Goretzka (82' Di Santo), Choupo-Moting (86' Baba) - Embolo (90' Meyer).

Gladbach: Sommer - Jantschke, Vestergaard (46' Stindl), Christensen, Elvedi - Traore, Kramer, Dahoud (67' Korb), Johnson (82' Herrmann) - Hahn, Hazard.