Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wiceprezes Wisły Kraków z poważnymi zarzutami. Kierownictwu klubu to nie przeszkadza

Mimo zarzutów ciążących od dwóch lat na Robercie Szymańskim, rada nadzorcza Wisły Kraków wybrała go pod koniec września na wiceszefa zarządu - pisze "Dziennik Polski".
Mateusz Karoń
Mateusz Karoń
PAP / Stanisław Rozpędzik

I przypomina, że prokuratura zarzuca Szymańskiemu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzanie podatku VAT i pranie brudnych pieniędzy.

Najwyraźniej to nie przeszkadza władzom Białej Gwiazdy. Do zadań Szymańskiego należy szukanie sponsorów dla klubu.


- Pan prezes zna Wisłę jak mało kto. Przez lata poświęcał swój czas i energię na działania dla dobra klubu. Znajomość specyfiki, realiów i wieloletni wkład w rozwój Wisły Kraków to główne argumenty, które przemawiają same za wybraniem go na funkcję wiceprezesa - powiedział "Dziennikowi Polskiemu" Tadeusz Czerwiński, który przewodniczy radzie nadzorczej Wisły i sam był zamieszany w sprawę Krakowskiego Business Parku (KBP).

Afer ta odbiła się szerokim echem w Małopolsce. Oskarżono 14 osób, które na przestrzeni lat 1998-2014 dokonać miały nadużyć na przeszło sto milionów złotych.

- Zapewniam, że zostałem uniewinniony w odrębnym procesie - stwierdził Czerwiński.

"Dziennik Polski" informuje jednak, że proces przeciwko Czerwińskiemu został cofnięty do ponownego rozpatrzenia. Oskarża się go o próbę wyprowadzenia z KBP trzech milionów złotych.

Jeśli chodzi o Szymańskiego, jego firma wykonywała usługi z zakresu wentylacji powietrza Według prokuratury wystawiał on fałszywe faktury i zawyżył koszty pracy o 930 tysięcy złotych.

- Do tego dochodzi zarzut wyłudzenia 780 tysięcy złotych podatku VAT i prania brudnych pieniędzy na kwotę 590 tysięcy. Oskarżony przyjmował pieniądze z fikcyjnych faktur i mieszał je z legalnymi środkami na swoich kontach bankowych - powiedział prokurator Tomasz Dudek.

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Engel: Zieliński będzie liderem reprezentacji

- Nie komentujemy spekulacji medialnych dotyczących działalności członków zarządu Wisły Kraków SA, niezwiązanej z ich pracą w naszym klubie - powiedział rzecznik Białej Gwiazdy, Damian Juszczyk.

Wisłę przed kilkoma tygodniami przejęło Towarzystwo Sportowe. Jej poprzednim właścicielem był Jakub Meresiński, który odkupił klub od Bogusława Cupiała.

Czy Wisła Kraków wyjdzie na prostą z pomocą TS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Polski
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×