Wspaniały finisz Islandii, sześć goli Chorwacji - wyniki wszystkich meczów eliminacji MŚ 2018

W czwartek odbyło się dziewięć spotkań eliminacji mundialu w strefie europejskiej. Emocji nie brakowało, a największych wrażeń dostarczyła końcówka meczu Islandii z Finlandią - gospodarze od stanu 1:2 doprowadzili do wyniku 3:2.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

W grupie D nie ma już zespołu z kompletem punktów. Austriacy i Walijczycy wygrali na inaugurację, ale w bezpośrednim meczu tych drużyn padł remis. Również po cztery "oczka" mają w dorobku Serbowie i Irlandczycy. Piłkarze z Bałkanów wreszcie zaprezentowali się na miarę możliwość i rozbili Mołdawian, z kolei Wyspiarze skromnie pokonali u siebie Gruzinów (cały mecz Walerego Kazaiszwilego z Legii).

Liderem grupy G sensacyjnie została Albania. Rewelacja eliminacji Euro 2016 skorzystała z łatwego terminarza: pokonała 2:1 Macedonię oraz 2:0 Liechtenstein. W kolejnym spotkaniu drużynie Gianniego De Biasi będzie zdecydowanie trudniej, ponieważ podejmie Hiszpanię.

Kosowo w debiucie w eliminacjach zdołało zremisować na wyjeździe z Finlandią (1:1). W meczu z Chorwacją nowo powstały zespół z Bałkanów nie miał jednak nic do powiedzenia, a już przed przerwą hat-tricka skompletował Mario Mandzukić. Skończyło się na wyniku 6:0, który pokazuje, że Kosowian czeka jeszcze bardzo dużo pracy, by skutecznie rywalizować w Europie.

Na sensację zanosiło się w spotkaniu Islandii z Finlandią. Ćwierćfinaliści Euro 2016 przy stanie 1:2 zmarnowali rzut karny (w 51. minucie nie trafił Gylfi Sigurdsson) i nie wykorzystywali kolejnych okazji, ale to ich nie podłamywało. W doliczonym czasie gry najpierw Alfred Finnbogason, a następnie w ostatnich sekundach Ragnar Sigurdsson skierowali piłkę do bramki.

Wśród pokonanych całe zawody rozegrał Paulus Arajuuri z Lecha Poznań, a Kasper Hamalainen z Legii na boisku przebywał do 56. minuty.

0:2 - Bekim Balaj 71'

Macedonia - Izrael 1:2 (0:2) 0:1 - Tomer Hemed 25' 0:2 - Tal Ben Haim 43' 1:2 - Ilja Nestorovski 63'

3:2 - Ragnar Sigurdsson 90+6'

Turcja - Ukraina 2:2 (1:2) 0:1 - Andrij Jarmolenko (k.) 24' 0:2 - Artem Kraweć 27' 1:2 - Ozan Tufan 45+1' 2:2 - Hakan Calhanoglu (k.) 81' RELACJA ->>>