Wielka wpadka półfinalisty Euro 2016! - wyniki niedzielnych meczów eliminacji MŚ 2018

Walijczycy byli murowanym faworytem meczu z Gruzją, ale zawiedli i zaledwie zremisowali 1:1! To największa niespodzianka pierwszych niedzielnych spotkań eliminacji MŚ 2018.

Szymon Mierzyński
Gareth Bale (mecz ze Słowacją na Euro 2016) PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Gareth Bale (mecz ze Słowacją na Euro 2016)
Ekipa Chrisa Colemana nie miała powodów do narzekania, bo prowadziła już w 10. minucie, gdy do siatki trafił Gareth Bale. Po przerwie jednak wyrównał Tornike Okriaszwili i Gruzini dowieźli ten sensacyjny wynik do ostatniego gwizdka. To dla nich pierwszy punkt w eliminacjach. Walijczycy natomiast zaliczyli drugi remis i choć na razie są liderem grupy D, to mogą stracić 1. miejsce już wieczorem, gdy Mołdawia zagra z Irlandią, a Serbia podejmie Austrię.

W grupie G planowe, choć bardzo skromne zwycięstwo z Liechtensteinem (2:1) odniósł Izrael. W tej stawce jednak najważniejsze wydarzenia dopiero przed nami. O 20.45 Albania zmierzy się z Hiszpanią, zaś Macedonia z Włochami.

Żadnych niespodzianek nie było też w grupie I. Chorwacja wygrała na wyjeździe z bardzo słabo dysponowaną Finlandią, z kolei Ukraińcy pokonali u siebie nowicjusza w eliminacjach, reprezentację Kosowa 3:0. Wieczorem dojdzie jeszcze do pojedynku dwóch uczestników Euro 2016 - Islandii z Turcją.

Grupa G

Izrael - Liechtenstein 2:1 (2:0) 1:0 - Tomer Hemed 3' 2:0 - Tomer Hemed 16' 2:1 - Max Gopel 49'

0:1 - Mario Mandzukić 18'

Ukraina - Kosowo 3:0 (1:0) 1:0 - Artem Kraweć 31' 2:0 - Andrij Jarmolenko 81' 3:0 - Rusłan Rotań 87'