El. MŚ 2018: Hiszpania przebiła się przez mur Albanii, kontuzja Sergio Ramosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Reprezentacja Hiszpanii wygrała 2:0 z Albanią w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego miała problem ze zdobyciem gola przez 55 minut, a zwycięstwo okupiła kontuzją Sergio Ramosa.

Po pierwszej połowie najwięcej dobrego można było powiedzieć o grze Etrita Berishy. Bramkarz reprezentacji Albanii zatrzymał wszystkie celne strzały Hiszpanii i wykonał tytaniczną pracę na przedpolu. Najbliżej pokonania Berishy byli Koke oraz Vitolo. Pierwszy strzelił z bliska, a drugi z 18. metra. Obaj nadziali się na interwencję bramkarza.

Przez 30 minut grała głównie drużyna z Półwyspu Iberyjskiego, stąd miażdżące 73 procent posiadania piłki i przewaga 6:1 w strzałach. Te jedyne, ale groźne uderzenie na bramkę Davida de Gei oddał w 35. minucie Odise Roshi. Albańczyk dopadł do dośrodkowania i trafił z półwoleja w boczną siatkę.

Przed drugą połową nie było zmian personalnych w reprezentacji Hiszpanii. Obecna na boisku jedenastka kontynuowała ostrzał Berishy. W 48. minucie Gerard Pique główkował w rękawice bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Goście przerwali impas w 55. minucie, a pomylił się dotychczas nieomylny Berisha. Golkiper oddał piłkę przeciwnikom, a akcję dwójkową rozegrali szybko asystent David Silva i autor gola Diego Costa.

Od tego momentu Hiszpanom grało się łatwiej, ponieważ przeciwnik nie mógł się wyłącznie bronić. Pierwszym zmiennikiem Julena Lopeteguia był Nolito i w 63. minucie strzelił płasko na 2:0 po akcji przeprowadzonej lewym skrzydłem. Z taką zaliczką faworyt mógł kontrolować wydarzenia, a Albania z trudem przekraczała linię środkową boiska.

Hiszpania wyprzedziła w tabeli Albanię i została liderem grupy G z 7 punktami. Zła wiadomość dla kibiców La Roja to kontuzja Sergio Ramosa, który w 80. minucie musiał opuścić boisko.

Albania - Hiszpania 0:2 (0:0) 0:1 - Diego Costa 55' 0:2 - Nolito 63'

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Berat Xhimshiti, Mergim Mavraj, Ansi Agolli - Odise Roshi, Andi Lila, Taulant Xhaka (75' Jahmir Hyka), Ledian Memushaj (68' Migjen Basha), Ermir Lenjani (46' Naser Aliji) - Bekim Balaj.

Hiszpania: David de Gea - Koke, Sergio Ramos (80' Inigo Martinez), Gerard Pique, Nacho Monreal - Vitolo (60' Nolito), Andres Iniesta (78' Isco) Sergio Busquets, David Silva - Thiago Alcantara - Diego Costa.

Żółte kartki: Agolli, Mavraj (Albania) oraz Alcantara (Hiszpania).

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia).