The Championship: Świetna bramka Rasiaka, powrót Kaźmierczaka

W sobotę bardzo dobrze w 37. kolejce The Championship zaprezentował się Grzegorz Rasiak. Według BBC Sport zdobył fantastyczną bramkę w spotkaniu z Charltonem Athletic. Watford wygrał 3:2. Natomiast po trzymiesięcznej przerwie dla Derby County zagrał Przemysław Kaźmierczak.

W tym artykule dowiesz się o:

Polak był notorycznie pomijany i nie zasiadał nawet na ławce rezerwowych. Tym razem pojawił się na ławce Derby County, które grało trudne spotkanie z Bristol City. Już w pierwszej minucie Barany objęły prowadzenie za sprawą Chrisa Portera. 25-letni napastnik pod koniec stycznia przeniósł się do Derby i do tej pory zdobył cztery gole. Na Pride Park w meczu z Piratami na ostatnie 10 minut pojawił się Przemysław Kaźmierczak. W tym czasie gospodarze zdążyli stracić, ale i strzelić bramkę. Ostatecznie wygrali 2:1.

Na ławce rezerwowych usiadł Grzegorz Rasiak. Jednak w meczu z Charltonem Athletic pojawił się na boisku już w 40. minucie. W drugiej połowie doprowadził do wyrównania, a pod koniec spotkania Szerszenie zdobyły zwycięskiego gola i zwyciężyły 3:2. Charlton nie ma już dużych szans na uniknięcie degradacji. Dla Rasiaka była to szósta bramka. Ostatnią zdobył 24 stycznia.

Cały mecz w barwach Southampton rozegrał Marek Saganowski. Polak w trzecim kolejnym spotkaniu nie zdobył gola, a Święci przegrali na St Andrews z wiceliderem Birmingham City 0:1. Nadal zatem znajdują się w strefie spadkowej i mają dwa punkty straty do kolejnego zespołu - Barnsley.

Ważny mecz wygrał lider rozgrywek Wolverhampton Wanderers. Wilki pokonały Sheffield Wednesday 1:0. Jedyną bramkę zdobył Sylvain Ebanks-Blake i była to dla niego 23. bramka w tym sezonie. Wolves nadal mają trzy punkty więcej od Birmingham City.