El. MŚ 2018: bardzo słaby mecz Anglii

Reprezentacja Anglii nadal nie pozbierała się po Euro 2016 i po słabym meczu zremisowała ze Słowenią (0:0), która tak naprawdę była zespołem lepszym.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO BAT

Zgodnie z przewidywaniami na ławce rezerwowych usiadł Wayne Rooney. W ostatnich tygodniach jest w słabej dyspozycji i widzi to również tymczasowy selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate.

Jego miejsce w podstawowym składzie zajął Eric Dier i już w 10. minucie Southgate mógł tego gorzko pożałować. To właśnie Dier próbował wycofać futbolówkę do własnego bramkarza, ale tę przejął Benjamin Verbić. Zawodnikowi Tottenhamu Hotspur skórę uratował Joe Hart, zatrzymując rywala.

Jednak dosłownie chwilę później znów mógł paść gol. Roman Bezjak oddał strzał z linii pola karnego. Piłki nie sięgnął Hart, ale ta trafiła w słupek.

Dalsza część pierwszej połowy to męki Anglii, którzy tak naprawdę nie stworzyli sobie dobrej okazji strzeleckiej. Słaba forma zaprezentowana z Maltą cale nie była dziełem przypadku.

Druga połowa to wyśmienita interwencja Joe Harta. Anglik jedną ręką zatrzymał uderzenie głową Kurticia. To było kolejne ostrzeżenie dla Synów Albionu, którzy pierwszy celny strzał oddali dopiero w 56. minucie, gdy bardzo lekko uderzył Dele Alli.

Kolejne akcje także należały do Słoweńców. Na boisku pojawił się Wayne Rooney i wówczas Anglicy przejęli inicjatywę, ale gola już nie strzelili.

Słowenia - Anglia 0:0

Słowenia: Oblak - Struna, Samardzić, Cesar (69' Mevlja), Jokić - Kurtić, Krhin (84' Omladić), Verbić - Ilicić, Birsa (59' Kronaveter), Bezjak.

Anglia: Hart - Walker, Cahill, Stones, Rose - Walcott (62' Townsend), Dier, Henderson, Alli (73' Rooney), Lingard - Sturridge (82' Rashford).

Żółte kartki: Birsa (Słowenia) oraz Dier, Sturridge (Anglia).

Sędzia: Deniz Aytekiz (Niemcy).