Pep Guardiola w kropce. Z taką sytuacją mierzy się trzeci raz w karierze

Cztery mecze bez zwycięstwa - to rzadkość dla Pepa Guardioli. Dopiero po raz trzeci w karierze ma tak niechlubną serię bez wygranej.

Bartosz Zimkowski
Pep Guardiola Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Pep Guardiola
Pierwsza taka sytuacja miała miejsce, gdy trenował jeszcze Barcelonę, a druga w Bayernie Monachium. Ostatecznie radził sobie z nimi, a teraz dotknęła go w Manchesterze City.

Mało kto się jednak spodziewał takiej serii, tym bardziej, że Pep Guardiola wygrał pierwszych dziesięć meczów jako menedżer The Citizens. Fantastyczną passę przerwał rozczarowujący remis z Celtikiem Glasgow (3:3).

To miał być jednak wypadek przy pracy, ale coś się wyraźnie zacięło. Kilka dni później Manchester City przegrał z Tottenhamem Hotspur. Rozmiar porażki nie bolał (0:2), ale Koguty totalnie zdominowały zespół Guardioli, co się zdarza bardzo rzadko prowadzonym przez niego drużynom.

Po przerwie na reprezentację, na Etihad Stadium Man City podjął Everton i znów nie wygrał. Remis 1:1 przy dwóch niewykorzystanych rzutach karnych to bardzo kiepski wynik. Z nadzieją na korzystny rezultat Guardiola jechał do swojego domu - Camp Nou, ale Barcelona dała lekcję futbolu The Citizens. Porażka 0:4 i wielki niesmak.

Kolejny raz źle zachował się Claudio Bravo. Po transferze z Barcelony w Man City rozczarowuje swoją postawą i kibice mogą już powoli tęsknić za Joe Hartem.

Sam Guardiola musi się zastanowić nad grą drużyny, bo w ostatnim czasie faktycznie coś się zacięło w maszynce, która tak wyśmienicie rozpoczęła sezon.

W najbliższej kolejce Man City podejmie Southampton i Święci nie są skazywani na porażkę. Kilka dni później derbowy pojedynek na Old Trafford z Manchesterem United. Guardiolę czekają trudne dni.