Liga Europy: pierwsza porażka zespołu Artura Jędrzejczyka, komplet zwycięstw Szachtara i Schalke

FK Krasnodar stracił pierwsze punkty w tej edycji Ligi Europy, ulegając 0:1 Schalke 04 Gelsenkirchen. Poza niemieckim zespołem komplet punktów ma na koncie Szachtar Donieck.

Konrad Kostorz
logo Ligi Europy Getty Images / Dennis Grombkowski / Na zdjęciu: logo Ligi Europy

Schalke pokonało Rosjan dzięki golowi Jewhena Konoplianki. Dla Ukraińca była to debiutancka bramka w niemieckim zespole. Artur Jędrzejczyk wśród pokonanych rozegrał 90 minut w roli bocznego obrońcy.

Krasnodar pozostaje na drugiej pozycji, ale musi uważać na OGC Nice. Francuzi wreszcie zapunktowali, pokonując na wyjeździe bez udziału Mario Balotellego zamykający tabelę Red Bull Salzburg.

Rewelacyjnie spisuje się Szachtar. Wicemistrzowie Ukrainy mają po trzech kolejkach komplet punktów i stosunek bramkowy 8:0. W czwartek piłkarze z Doniecka rozgromili KAA Gent.

Świetnie znany z polskich stadionów Dani Quintana strzelił swojego drugiego w karierze gola w Lidze Europy i przyczynił się do zwycięstwa Karabachu Agdam nad wyżej notowanym PAOK-iem Saloniki. Dla Azerów był to pierwszy triumf w trwającej edycji. Liderem grupy jest Fiorentina po przekonującej wygranej nad Slovanem Liberec.

Bardzo dobrze radzi sobie Ajax, który w trudnej grupie był bliski odniesienia trzeciego zwycięstwa. Holendrzy aż do 82. minuty prowadzili z Celtą, by ostatecznie wywieźć z Vigo cenny remis. Hiszpanie zajmują drugą, również premiowaną awansem pozycję.

Do niespodzianki mogło dojść w starciu Villarrealu z Osmanlisporem. Turcy wygrywali już różnicą dwóch goli, ale po stracie jednego zawodnika osłabli i pojedynek zakończył się podziałem punktów (2:2). Żółte Łodzie Podwodne mają na koncie 5 "oczek" i otwierają tabelę.

2:2 - Fabian Orellana 82'

Standard Liege - Panathinaikos Ateny 2:2 (1:2) 0:1 - Victor Ibarbo 12' 0:2 - Victor Ibarbo 36' 1:2 - Edmilson Junior 45+1' 2:2 - Ishak Belfodil 82'

GRUPA I

FK Krasnodar - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:1)

GRUPA J

Slovan Liberec - ACF Fiorentina 1:3 (0:2)
0:1 - Nikola Kalinic 8'
0:2 - Nikola Kalinic 23'
1:2 - Petr Sevcik 58'
1:3 - Khouma Babacar 70'

Czerwona kartka: Radim Breite /84' za drugą żółtą/ (Slovan Liberec).

Karabach Agdam - PAOK Saloniki 2:0 (0:0) 1:0 - Dani Quintana 56' 2:0 - Rahid Amirgulijew 87'