Sensacyjny lider Primera Division!

Sevilla wygrała w meczu dziewiątej kolejki La Liga z Atletico Madryt 1:0 i została liderem ligi. Jedynego gola zdobył Steven N'Zonzi, a goście kończyli pojedynek w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Koke.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/Jose Manuel Vidal
Pojedynek rozpoczął się przy padającym deszczu. Mimo tak fatalnej aury na stadionie zjawił się komplet publiczności, a trzeba nadmienić, że obiekt Sevilli FC w większości nie jest zadaszony.

Oba zespoły w pierwszej odsłonie starały się grać wysokim pressingiem, dlatego jak jedna drużyna traciła piłkę, to zaraz druga atakowała rywala. Sprawiało to, że w pierwszej połowie okazji było jak na lekarstwo.

Najlepszą zmarnował Angel Correa. Kevin Gameiro - były zawodnik Sevilli - zgrał futbolówkę głową w pole karne. Tam znalazł się wspomniany Correa, ale nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka.

Gospodarze najpoważniej zagrozili po tym jak Steven N'Zonzi wygrał pojedynek główkowy, ale uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Jana Oblaka.

Na drugą część na murawie nie pojawił się już Correa, a zastąpił go Nicolas Gaitan. Tymczasem pierwsze minuty drugiej połowy należał do gospodarzy. Najpierw przed polem karnym z piłką zatańczył Samir Nasri i po jego strzale z 16 metrów futbolówka trafiła w słupek. Chwilę później Vitolo był niepilnowany na dziesiątym metrze, lecz jego strzał świetnie obronił Oblak.

Sevilla dopięła swego 17 minut przed końcem. Dość niespodziewanie z kontrą wyszedł N'Zonzi i nie dał się dogonić. Znalazł się sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem trafił do siatki.

Sytuacja gości skomplikowała się kilka minut później, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Koke i Sevilla utrzymała jednobramkowe prowadzenie. Dzięki temu awansowała na fotel lidera, gdzie pozostanie przynajmniej do meczu Realu Madryt.

Sevilla - Atletico Madryt 1:0 (0:0)
1:0 - Steven N'Zonzi 73'

Sevilla: Rico - Mercado, Pareja, Rami, Escudero - Mariano, N'Zonzi, Vazquez (89' Iborra) - Vitolo, Vietto (90' Correa), Nasri.

Atletico: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis - Correa (46' Gaitan), Koke, Gabi, Ferreira-Carrasco (56' Tiago) - Griezmann, Gameiro (67' F.Torres).

Żółte kartki: Rami, N'Zonzi, Nasi, Mariano (Sevilla) oraz Gabi, Koke, Correa (Atletico).

Czerwona kartka: Koke /77' - za drugą żółtą/ (Atletico).

Sędzia: Juan Martinez.

Celta Vigo - Deportivo La Coruna 4:1 (1:1)