Lukas Podolski czekał na to 10 lat

Aż 10 lat czekał Lukas Podolski na kolejny hattrick w swojej piłkarskiej karierze. We wtorkowy wieczór w końcu się przełamał i w Pucharze Turcji zdobył trzy gole w 36 minut.

Bartosz Zimkowski
Fot PAP/EPA/SEDAT SUNA / Fot. PAP/EPA/SEDAT SUNA
31-letni Lukas Podolski jest zawodnikiem Galatasaray Stambuł i we wtorek trzykrotnie pokonywał bramkarza Dersimsporu. Gole w 24., 35. i 60. minucie pozwoliły mu przerwać serię bez hattricka, z którą zmagał się od września 2006 roku.

Ostatni raz strzelił minimum trzy gole w jednym meczu w pojedynku z San Marino w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Niemcy wygrali wówczas aż 13:0.

W tamtym czasie był zawodnikiem 1. FC Koeln, ale ani w tym klubie, ani też później w Bayernie Monachium, Arsenalu czy Interze Mediolan nie potrafił w jednym meczu strzelić trzech goli.

Udało się dopiero w Galatasaray, którego zawodnikiem jest od lipca 2015 roku.

Czy Podolski wróci jeszcze do Bundesligi?