Kolejna kontuzja obrońcy Juventusu Turyn. Tym razem Leonardo Bonucci

Leonardo Bonucci doznał kontuzji mięśnia uda lewej nogi w środowym meczu Ligi Mistrzów z Olympique Lyon. Obrońca Juventusu Turyn zapewne nie zagra w najbliższym spotkaniu swojej drużyny z Chievo Werona.

Tomasz Skrzypczyński
Leonardo Bonucci Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Leonardo Bonucci

Mecz Starej Damy z Olympique Lyon zakończył się remisem 1:1 (1:0). Juventus stracił tego dnia nie tylko dwa punkty, ale również swojego podstawowego obrońcę.

W drugiej połowie spotkania boisko musiał opuścić Leonardo Bonucci, którego zastąpił Mehdi Benatia. Włoch doznał kontuzji mięśnia uda lewej nogi i czeka go przerwa w grze.

Potwierdziła to oficjalna strona internetowa Juve. Piłkarza zabraknie najprawdopodobniej w niedzielnym meczu ligowym z Chievo Werona, co oznacza problem dla Massimiliano Allegriego.

Otóż uraz leczy już inny filar obrony, Giorgio Chiellini. Jego powrót datowany jest na połowę listopada.

Czy Juventus zdoła wygrać kolejny mecz mimo braku podstawowych obrońców?