Sparingowa porażka Zagłębia Lubin z Energie Cottbus

Bardzo wartościowy sparing rozegrali na zakończenie zimowych przygotowań piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. We wtorek podopieczni Roberta Jończyka zmierzyli się w Niemczech z 16. drużyną Bundesligi, Energie Cottbus. Miedziowi ulegli wyżej notowanemu rywalowi 1:3.

Szymon Mierzyński

Jedyną bramkę dla polskiego I-ligowca zdobył Szymon Pawłowski, który wpisał się na listę strzelców w 64. minucie. Dwa gole dla zespołu zza zachodniej granicy zdobył Branko Jelić, natomiast jedno trafienie było dziełem Timo Rosta.

W najbliższą sobotę piłkarze KGHM Zagłębia zainaugurują rundę wiosenną na zapleczu ekstraklasy pojedynkiem z Górnikiem Łęczna. Dla ekipy Roberta Jończyka będzie to pierwszy oficjalny mecz na nowym stadionie - Dialog Arena. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 19.46.

Energie Cottbus - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)
1:0 - Jelić 4'
2:0 - Jelić 27'
2:1 - Pawłowski 64'
3:1 - Rost 88'

Energie Cottbus: Piplica - Radeljić (46' Ziebig), Burca, Cagdas (46' Cvitanović), Pavicević (67' Angelov) - Vasiljević (72' Skela), Rajnoch (72' Rost), Sorensen (72' Jula), Rivić (72' Iliev) - Adi Filho (46' Shao), Jelić (72' Rangelov).

KGHM Zagłębie Lubin: I połowa: Ptak - Fryzowicz, Kocot, Jasiński, Kapias, Ganowicz, Jackiewicz, Pires, Plizga, Kędziora, Pawłowski; II połowa: Kopył - Kocot, Ganowicz, Kapias, Oleksy, Rakowski, Jackiewicz, Goliński, Rymaniak, Kędziora, Pawłowski (85' Piotrowski).

Sędzia: Daniel Siebert (Berlin).