Dania: świetna forma Kamila Wilczka! Trzynasty gol Polaka

W niedzielnym meczu 16. kolejki duńskiej ekstraklasy Broendby pokonało Viborg 2:1, a jedną z bramek dla zespołu z Kopenhagi zdobył Kamil Wilczek. To już jego trzynasty gol w sezonie.

Maciej Kmita
Kamil Wilczek Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Kamil Wilczek

Kamil Wilczek wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie niedzielnego spotkania, dając Broendby prowadzenie 1:0, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Christian Sivebaek. Po zmianie stron zwycięstwo Broendby zapewnił Andrew Hjulsager. Wilczek przebywał na boisku do 64. minuty.

To dziewiąty ligowy gol Polaka w 15. występie w Alka Superligaen, a licząc wszystkie rozgrywki, 28-latek zdobył już aż 13 bramek w 23 meczach. Jego dorobek uzupełnia osiem asysty, co oznacza, że Wilczek ma udział w golu Broendby co 87 rozegranych minut.

Świetna skuteczność Wilczka nie uszła uwadze Adama Nawałki, który regularnie zaprasza napastnika na zgrupowania reprezentacji Polski. W najbliższych meczach z Rumunią i Słowenią nie będzie mógł wystąpić kontuzjowany Arkadiusz Milik, więc w jednym z tych spotkań Wilczek na pewno otrzyma swoją szansę w dłuższym wymiarze czasowym.

Viborg FF - Broendby IF 1:2 (1:1)
0:1 - Wilczek 6'
1:1 - Sivebaek 28'
1:2 - Hjulsager 72'

Kamil Wilczek zastąpi Arkadiusza Milika w "11" Polski?