Sparingowo: Remis Śląska Wrocław z Zagłębiem Sosnowiec

W sobotę 12 listopada we Wrocławiu w meczu sparingowym Śląsk zremisował 1:1 z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę dla WKS-u zdobył Mario Engels, a dla Zagłębia Dawid Ryndak.

Artur Długosz
PAP / Marcin Bielecki

Oba zespoły w sobotę wykorzystały wolny weekend. Rozgrywki Lotto Ekstraklasy, gdzie występuje Śląsk, mają przerwę w związku z meczami reprezentacji, a spotkanie Zagłębia Sosnowiec w I lidze zostało przełożone na inny termin.

Przed rozpoczęciem meczu uhonorowano Sebastiana Dudka. To piłkarz Zagłębia, w przeszłości wieloletni zawodnik Śląska Wrocław. Dudek otrzymał pamiątkową tablicę ze zdjęciem, na którym zdobywa przepiękną bramkę przeciwko Dundee United.

Mariusz Rumak, szkoleniowiec gospodarzy sobotniego sparingu, dał w tym meczu szansę zawodnikom, którzy nie są podstawowymi piłkarzami WKS-u w spotkaniach ligowych. W wyjściowej jedenastce znalazł się Paweł Zieliński, Łukasz Wiech, Mariusz Pawelec, Joan Angel Roman, Bence Mervo czy Mario Engels.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 1. minucie Engels skierował piłkę do bramki Zagłębia wykorzystując dobre podanie Mervo. Drugi gol w tym meczu padł już w drugiej połowie, a zdobyli go zawodnicy z Sosnowca. W 77. minucie do wyrównania doprowadził Dawid Ryndak.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)
1:0 - Mario Engels 1'
1:1 - Dawid Ryndak 77'

Śląsk Wrocław: Pawełek - Zieliński, Wiech, Celeban (46' Dvali), Pawelec - Stjepanović, Goncalves (46' Łyszczarz), Engels, Riera, Roman - Mervo.

Zagłębie Sosnowiec: Szumski - Sierczyński, Najemski, Wiktorski, Udovicić - Wilk, Matusiak, Łuczak, Nowak, Pribula - Matić oraz Dudek, Rydak, Sanogo, Krzykowski, Mularczyk, Bała

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje w tym sezonie do Lotto Ekstraklasy?