Anglia: gol Bartosza Kapustki w Leicester City U23

Bartosz Kapustka zdobył bramkę dla Leicester City U23 w piątkowym meczu z Derby County U23. Jego drużyna zwyciężyła 5:0.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Kapustka (z lewej) East News / JONATHAN NACKSTRAND/AFP / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka (z lewej)
Od początku spotkania Bartosz Kapustka był bardzo aktywny w barwach Leicester City U23. Tym razem Polak został ustawiony na skrzydle, chociaż w ostatnich meczach w Lisach grał w środku boiska.

Już w szóstej minucie sprzed pola karnego kąśliwie uderzył 19-letni Kapustka i bramkarz Derby County musiał się natrudzić, żeby obronić ten strzał. Pięć minut później Leicester City już prowadziło, gdy po dośrodkowaniu z lewej flanki kapitan Baranów Rawson samobójczym uderzeniem pokonał własnego bramkarza.

10 minut przed przerwą Kapustka mógł się cieszyć z trafienia, gdy po jego strzale z 16 metrów futbolówka wylądowała na słupku. Jeszcze w pierwszej połowie reprezentant Polski doszedł do dośrodkowania, ale głową uderzył wprost w golkipera.

Lisy dominowały i kilka minut po zmianie stron podwyższyły prowadzenie za sprawą sprytnego uderzenia Barnesa. W końcu, w 68. minucie, swoją bramkę uzyskał również Bartosz Kapustka. Polak uderzył tuż przy słupku i było to jego drugie trafienie w barwach Leicester U23.

Niecały kwadrans przed końcem Leicester City podwyższyło prowadzenie na 4:0. Ndukwu skierował futbolówkę do siatki Derby County po akcji z Barnsem, ale to nie był koniec strzelaniny, bowiem Barnes wywalczył jeszcze rzut karny, który sam zamienił na gola.

Kapustka zagrał pełne 90 minut i był bardzo aktywny.

Atlético Madryt i Real Madryt walczą o chwałę w stolicy Hiszpanii! Oglądaj derby Madrytu NA ŻYWO w tę sobotę o 20:40 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy Kapustka zadebiutuje w tym sezonie w Premier League?