Niespodzianka w Bytowie. Znicz wygrał z Drutex-Bytovią

W meczu 18. kolejki I-ligowych rozgrywek piłkarze Drutex-Bytovii Bytów przegrali na własnym stadionie 0:1 ze Zniczem Pruszków. Jedyny gol w tym spotkaniu padł już w doliczonym czasie gry.

Artur Długosz
Znicz Pruszków / Znicz Pruszków

Drutex-Bytovia Bytów po dwóch porażkach z rzędu w ostatniej kolejce I-ligowych rozgrywek zrehabilitowała w najlepszy z możliwych sposobów. Piłkarze prowadzeni przez Tomasza Kafarskiego pokonali bowiem 1:0 znajdujący się w ścisłej ligowej czołówce GKS Katowice.

Teraz ćwierćfinalistę Pucharu Polski czekało spotkanie ze znajdującym się w strefie spadkowej Zniczem. Zespół z Pruszkowa ostatnio odpoczywał po dwóch zwycięstwach z rzędu.

Już na samym początku meczu zawodnicy beniaminka I ligi dali znać, że w Bytowie nie zamierzają się tylko i wyłącznie bronić, a sporo krwi gospodarzom może napsuć Przemysław Kita. Piłkarze Tomasza Kafarskiego co prawda starali się atakować, lecz brakowało im dokładności oraz wykończenia pod polem karnym rywala. Pewnie w bramce Znicza spisywał się także Piotr Misztal, który wyłapywał piłkę po dośrodkowaniach czy strzałach z dystansu. Drutex-Bytovia najlepszą szansę wypracowała sobie pod koniec pierwszej połowy, kiedy to po strzale Mateusza Klichowicza z pierwszej piłki gości przed stratą gola uratowała poprzeczka.

Po zmianie stron, w 65. minucie, dobrą szansę dla Znicza zmarnował Kita, który miał przed sobą całą bramkę, ale uderzył w taki sposób, że Michał Szromnik sparował futbolówkę na poprzeczkę. Kolejnej znakomitej szansy Kita nie wykorzystał w 81. minucie. Wtedy znów lepszy od niego był Szromnik.

W 87. minucie Kitę zmienił Adrian Paluchowski, który już w doliczonym czasie gry znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i tę okazję wykorzystał. Drutex-Bytovii na odrobienie strat zabrakło już czasu i tym samym trzy punkty zgarnął Znicz.

Drutex-Bytovia Bytów - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
0:1 - Adrian Paluchowski 90+3'

Drutex-Bytovia Bytów: Michał Szromnik - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Wojciech Wilczyński, Jakub Serafin, Robert Mandrysz (81' Sebastian Kamiński), Michał Rzuchowski, Janusz Surdykowski, Mateusz Klichowicz, Jakub Bąk (69' Alen Ploj).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Bartosz Jaroch, Maciej Mysiak, Grzegorz Janiszewski, Marcin Rackiewicz, Radosławsz Bartoszewicz, Maciej Machalski (64' Andrzej Niewulis), Aleksander Jagiełło (74' Mateusz Stryjewski), Krzysztof Kopciński, Patryk Kubicki, Przemysław Kita (88' Adrian Paluchowski).

Żółte kartki: Wojciech Wilczyński, Robert Mandrysz (Drutex-Bytovia) oraz Bartosz Jaroch, Patryk Kubicki (Znicz Pruszków).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Czy Znicz Pruszków utrzyma się w tym sezonie w I lidze?