Primera Division: Sevilla przeskoczyła Barcelonę. Kolejna porażka Valencii

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Sevilla pokonała na własnym boisku Valencię 2:1. Za sprawą zwycięstwa Andaluzyjczycy wyprzedzili w tabeli Barcelonę, która swoje spotkanie w ramach 13. kolejki rozegra w niedzielę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/Julio Munoz

O pierwszej połowie tego meczu kibice będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zespoły nie potrafiły stworzyć sobie żadnej okazji i na emocje trzeba było czekać do zmiany stron. W 53. minucie Vitolo silnie wstrzelił piłkę w pole karne, a do własnej siatki skierował ją Ezequiel Garay. Valencia rzuciła się do odrabiania strat, a do wyrównania doprowadził Munir El Haddadi, który na boisku pojawił się kilka chwil wcześniej.

Gola na wagę kompletu oczek dla Sevilli zdobył Nicolas Pareja. Stoper niemalże skopiował swoją bramkę z ostatniego spotkania z Juventusem Turyn i świetnie przymierzył tuż obok słupka. Co ciekawe, był to jedyny celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu!

Sevilla, przynajmniej do niedzieli, ma oczko przewagi nad Barceloną. Mistrzowie Hiszpanii zagrają na trudnym terenie z Realem Sociedad. Dla Valencii to już 5. kolejny mecz bez zwycięstwa, przez co "Nietoperze" mają tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie odniósł Espanyol Barcelona. Ekipa z stolicy Katalonii po golach w drugiej połowie pokonała 3:0 Leganes. Bohaterem meczu był Pablo Piatti, który zdobył 2 gole i zaliczył asystę. Transfer z Valencii podziałał na Argentyńczyka znakomicie. W tym sezonie skrzydłowy zanotował już 5 bramek i 7 asyst, dzięki czemu w klasyfikacji kanadyjskiej jest liderem wraz z Cristiano Ronaldo!

Espanyol Barcelona - CD Leganes 3:0 (0:0)
1:0 - Gerard Moreno 47'
2:0 - Pablo Piatti 51'
3:0 - Pablo Piatti 88'

Sevilla FC - Valencia CF 2:1 (0:0)
1:0 - Ezequiel Garay (sam.) 53'
1:1 - Munir El Haddadi 65'
2:1 - Nicolas Pareja 75'

Sevilla FC: Sergio Rico - Adil Rami, Gabriel Mercado, Nicolas Pareja - Vitolo, Pablo Sarabia, Steven N'Zonzi, Matias Kranevitter, Sergio Escudero (46' Hiroshi Kiyotake) - Franco Vazquez - Luciano Vietto (61' Wissam Ben Yedder).

Valencia CF: Diego Alves - Aymen Abdennour (62' Munir El Haddadi), Ezequiel Garay, Eliaquim Mangala, Guillerme Siqueira (81' Jose Gaya) - Enzo Perez, Mario Suarez (81' Santi Mina) - Joao Cancelo, Dani Parejo, Nani - Rodrigo.