Puchar Króla: Atletico zmiażdżyło rywala. Kolejny świetny mecz Carrasco

W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z CD Guijuelo aż 6:0. Bohaterem meczu został Yannick Ferreira Carrasco, który wywalczył rzut karny i ustrzelił dublet.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Atletico Madryt Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
W meczu z III-ligowcem trener Diego Simeone postawił na kilku rezerwowych, ale w podstawowym składzie zachował jednego z najlepszych graczy tego sezonu - Yannicka Ferreirę Carrasco. Belg potwierdził swoją formę i jeszcze przed upływem pół godziny wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Saul Niguez. Chwilę później skrzydłowy mógł podwyższyć rezultat, jednak trafił tylko w słupek. Nieco lepiej ustawiony celownik miał Sime Vrsaljko. Boczny defensor Atletico popisał się celnym strzałem z półwoleja i zdobył premierowego gola w nowym zespole.

Prawdziwe strzeleckie show mieliśmy tuż po przerwie. Atletico w ciągu 8 minut zdobyło kolejne 3 gole. Szybko dublet skompletował Carrasco, który w tym sezonie ustrzelił już 10 goli, a po chwili wynik na 5:0 podwyższył Angel Correa. W samej końcówce z bramki cieszył się jeszcze debiutant w pierwszej ekipie Atletico - 20-letni napastnik Roberto Nunez.