Primera Division: Olbrzymi pech Valencii! Strefa spadkowa coraz bliżej

Valencia znów bez zwycięstwa! Zespół Cesare Prandelli'ego zremisował na własnym boisku z Malagą 2:2. Gol na wagę punktu dla gości padł w 93. minucie meczu!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / KAI FOERSTERLING
Po 5 spotkaniach bez zwycięstwa w hiszpańskich mediach pojawiły się informacje, że z posadą wkrótce może pożegnać się trener Valencii - Cesare Prandelli. Włoch potrzebował przełamania, ale już w 3. minucie meczu z Malagą na prowadzenie wyszli goście po świetnym strzale z powietrza Pablo Fornalsa.

Popularne "Nietoperze" jeszcze w pierwszej połowie z nawiązką odrobiły straty. Po uderzeniu głową do wyrównania doprowadził Rodrigo, a po chwili do siatki trafił Alvaro Medran.

Valencia długo utrzymywała prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do piłkarza, który otworzył worek z bramkami. W ostatnich sekundach Fornals po raz drugi trafił do siatki i ustalił wynik meczu na 2:2. Na tę chwilę Valencia ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. W ramach 14. kolejki swojego meczu nie rozegrało jednak jeszcze Deportivo La Coruna, które może wyprzedzić "Nietoperze".

Ekscytujące widowisko obejrzeli kibice w Sewilli. Miejscowy Betis zremisował z Celtą Vigo 3:3. Główny wpływ na taki wynik miała fatalna dyspozycja linii defensywnych obu klubów. Bohaterem spotkania został Iago Aspas. Napastnik gości ustrzelił dublet, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera najlepszych strzelców rozgrywek! 29-latek wraz z Luisem Suarezem i Lionelem Messim ma 9 goli na koncie. Jedną bramkę więcej ma jedynie Cristiano Ronaldo.

W zespole Betisu tradycyjnie nie zawiódł doświadczony Ruben Castro. 35-latek wykorzystał rzut karny (6. gol w sezonie) i zaliczył asystę.

Z niespodziewanego remisu Villarreal skorzystał Athletic Bilbao. Baskowie pokonali u siebie Eibar 3:1 i do podium tracą tylko 4 punkty. Pewne zwycięstwo odniósł za to Sporting Gijon, który przerwał passę 10 kolejek bez wygranej. Asturyjczycy pokonali u siebie ostatnią Osasunę Pampeluna. Jedną z bramek zdobył wypożyczony z Barcelony Douglas. Dla Brazylijczyka to premierowy gol w rozgrywkach Primera Division. Gości po raz pierwszy poprowadził nowy trener - Joaquin Caparros.