Serie A: Lazio Rzym nie dało szans zespołowi Karola Linettego, Polak się nie wyróżnił

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Sampdoria Genua przed tygodniem w dobrym stylu pokonała 2:0 Torino. Tym razem, w 16. kolejce Serie A, zespół Marco Giampaolo z Karolem Linettym w składzie uległ na własnym terenie Lazio Rzym 1:2.

Reprezentant Polski poprzedni pojedynek rozpoczął wśród rezerwowych i do gry wszedł dopiero w II połowie. Przeciwko Lazio trener wystawił Linettego od pierwszej minuty, a na ławce zasiadł konkurent naszego rodaka Dennis Praet.

Początek rywalizacji był wyrównany i bezbarwny, a emocji dostarczyła dopiero końcówka pierwszej odsłony. W niej świetnie zaprezentowali się przyjezdni, którzy stworzyli trzy wyborne sytuacje strzeleckie i dwie z nich wykorzystali. Przy pierwszym golu nie popisał się Linetty, którego na skrzydle ograł Felipe Anderson, po czym dośrodkował na głowę Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Po zmianie stron Sampdoria nie potrafiła znaleźć sposobu na wyjątkowo szczelną defensywę Lazio. Największe zagrożenie powstało po strzale z rzutu wolnego Fabio Quagliarelli, który z trudem wybronił Thomas Strakosha. Zniecierpliwiony Marco Giampaolo szybko dokonał dwóch zmian, a w 76. minucie ściągnął z boiska niewyróżniającego się Linettego.

Lazio kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku i mogło zdobyć nawet trzecią bramkę. Rozmiary porażki Sampdorii zmniejszył uzdolniony napastnik Patrick Schick strzałem z dystansu, ale końcówka dla rzymian nie była zbyt nerwowa - spokojnie utrzymali prowadzenie mimo pięciu minut doliczonego czasu gry.

Biancocelesti szybko poprawili sobie nastroje po ostatniej derbowej porażce z AS Roma (0:2).

Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1:2 (0:2) 0:1 - Milinković-Savić 40' 0:2 - Parolo 44' 1:2 - Schick 89'

FC Crotone - Pescara Calcio 2:1 (1:0) 1:0 - Palladino (k.) 24' 1:1 - Campagnaro 82' 2:1 - Ferrari 83'