Bundesliga: Borussia Moenchengladbach wreszcie wygrała. Andre Schubert ocalony?

Borussia Moenchengladbach przerwała serię ośmiu meczów bez zwycięstwa i pokonała 1. FSV Mainz 05 1:0. Oznacza to, że najbliższe dni będą dla trenera BMG, Andre Schuberta nieco spokojniejsze.

Mateusz Karoń
PAP/EPA / JONAS GUETTLER
Nie dziwimy się ani trochę fanom BMG, którzy po pierwszej połowie żegnali swoich piłkarzy gwizdami. Przed przerwą oglądaliśmy ledwie dwa celne strzały. Okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Mówiąc wprost: wiało nudą.

W drugiej połowie kibice częściej bili brawo, ale raczej po to, by zachęcić piłkarzy do lepszej gry. Niestety, również wtedy brakowało emocji. Strzały, jeśli już się pojawiały, to nie sprawiały zbyt wielkich kłopotów bramkarzom. Kilka poprawnych interwencji zaliczył Yann Sommer.

Wreszcie - choć nic tego nie zapowiadało - Źrebaki zdobyły gola. Po rzucie rożnym zamieszanie na polu karnym Mainz wykorzystał Andreas Christensen. Obrońca zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę do bramki.

W końcówce zespół przyjezdny zdołał wyrównać. Sędzia uznał jednak, że trafiający do siatki Pablo de Blasis faulował interweniującego bramkarza. Sommer nie miał kontroli nad piłką, więc decyzja arbitra była błędna.

Zwycięstwo sprawiło, że cały Borussia-Park odetchnął z ulgą. W największym stopniu dotyczyło to zapewne Andre Schuberta. Trener BMG zdawał sobie sprawę, że jego sytuacja wygląda coraz gorzej. Dolne rejony tabeli to coś, co nijak ma się do ambicji fanów z Moenchengladbach.

Borussia M'gladbach - 1.FSV Mainz 1:0 (0:0)
1:0 - Andreas Christensen 76'

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Tony Jantschke, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard, Nico Elvedi - Tobias Strobl - Mahmoud Dahoud - Andre Hahn (46' Thorgan Hazard), Oscar Wendt (87' Nico Schulz) - Lars Stindl, Raffael (90+1' Josip Drmić)

1. FSV Mainz 05: Jonas Loessl - Giulio Donati, Stefan Bell, Alexander Hack, Gaetan Bussmann - Jean-Philippe Gbamin, Danny Latza (80' Pablo De Blasis) - Levin Oeztunali, Yunus Malli, Jairo Samperio (71' Aaron Seydel) - Karim Onisiwo

Żółte kartki: Andre Hahn (Borussia Moenchengladbach), Jean-Philippe Gbamin (1. FSV Mainz 05)

Czerwona kartka: Jean-Philippe Gbamin - za dwie żółte (1. FSV Mainz)

Sędziował: Robert Hartmann.

Czy Andre Schubert powinien zostać zwolniony?