Serie A: Lazio Rzym odkuwa się po derbach, siedem goli w Genui

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Riccardo Antimiani /
PAP/EPA / Riccardo Antimiani /

Piłkarze Lazio Rzym wygrali 3:1 z ACF Fiorentina w 17. kolejce Serie A i są blisko podium w tabeli. US Palermo zwyciężyło 4:3 z Genoa CFC, choć jeszcze w 88. minucie przegrywało.

Być może decydująca dla wyniku w Rzymie była pochopna decyzja Nenada Tomovicia. Obrońca ACF Fiorentina chciał pomóc drużynie w ostatnich minutach przed przerwą i wrócił na boisko mimo urazu. Dopiero w szatni podjął decyzję o zmianie, ale zanim tam się udał, sprokurował rzut karny. Z 11. metra na 2:0 dla Lazio Rzym strzelił Lucas Biglia i gospodarze mieli solidną przewagę po pierwszej połowie. Wcześniej gola zdobył Balde Diao Keita.

W drugiej połowie drużyna z Florencji nie miała nic do stracenia i zaatakowała. Stać ją było na jednego gola. Zmiennik Mauro Zarate zaznaczył swoją obecność na boisku celnym strzałem w 64. minucie. Poza tym goście nie wykorzystali rzutu karnego, a kiedy już z trudem umieścili piłkę w siatce Lazio, sędzia zasygnalizował zagranie ręką Carlosa Sancheza.

Po przegranych derbach Rzymu drużyna Simone Inzaghiego poprawia sobie samopoczucie i miejsce w tabeli. Dzięki trzem punktom zrównała się dorobkiem z 3. w tabeli Napoli SSC i wyprzedziła AC Milan. Do lokalnego rywala AS Roma traci "oczko". Lazio ustaliło wynik na 3:1 w 90. minucie. Stefan Radu zakończył błyskawiczny kontratak strzałem z 13. metra obok Cipriana Tatarusanu.

90 minut na ławce ACF Fiorentina przesiedział Bartłomiej Drągowski.

Niedziela w Serie A sprzyjała kanonadom. Największa była ta z udziałem Piotra Zielińskiego. Drużyna Polaka SSC Napoli pokonała 5:3 Torino FC. Blisko dorównania rekordzistom byli piłkarze w Genui. US Palermo zwyciężyło 4:3 z Genoa CFC, choć jeszcze w 88. minucie miało gola do odrobienia. Andrea Rispoli trafił z bliska do bramki, a już w doliczonym czasie Aleksandar Trajkovski ukarał gospodarzy za rzucenie się do ataku.

Szczęśliwi zwycięzcy odbili się z dna tabeli, a Genoa CFC nie potrafiła pójść za ciosem po wiktorii w środku tygodnia.

Lazio Rzym - ACF Fiorentina 3:1 (2:0) 1:0 - Balde Diao Keita 23' 2:0 - Lucas Biglia (k.) 45' 2:1 - Mauro Zarate 64' 3:1 - Stefan Radu 90'

W 48. minucie Josip Ilicić (Fiorentina) nie wykorzystał rzutu karnego. Federico Marchetti obronił.

Lazio: Federico Marchetti - Bastos, Stefan de Vrij, Stefan Radu - Felipe Anderson (77' Walace), Danilo Cataldi (85' Alessandro Murgia), Lucas Biglia, Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić - Ciro Immobile, Balde Diao Keita (68' Ricardo Kishna).

Fiorentina: Ciprian Tatarusanu - Nenad Tomović (46' Sebastian Cristoforo), Sebastien De Maio, Davide Astori, Maximiliano Olivera - Carlos Sanchez, Matias Vecino - Cristian Tello (80' Federico Chiesa), Josip Ilicić (59' Mauro Zarate), Federico Bernardeschi - Nikola Kalinić.

Żółte kartki: Bastos (Lazio) oraz Tomović, Olivera, Bernardeschi, Astori, Sanchez (Fiorentina).

Sędzia: Massimiliano Irrati.

Genoa CFC - US Palermo 3:4 (1:1) 1:0 - Giovanni Simeone 4' 1:1 - Robin Quaison 42' 2:1 - Giovanni Simeone 57' 3:1 - Nikola Ninković 65' 3:2 - Edoardo Goldaniga 69' 3:3 - Andrea Rispoli 88' 3:4 - Aleksandar Trajkovski 90'

Czy Lazio Rzym zdobędzie medal na koniec sezonu w Serie A?