Serie A: cztery gole Driesa Mertensa i kosmiczny wynik SSC Napoli

Piłkarze SSC Napoli wygrali 5:3 z Torino FC i awansowali na 3. lokatę w tabeli Serie A. Cztery gole w jednym spotkaniu zdobył Dries Mertens. Piotr Zieliński był na boisku przez 73 minuty.

AFP / CESARE ABBATE

Dries Mertens przyćmił wszystkich piłkarzy w meczu SSC Napoli z Torino FC. Pomocnik gospodarzy strzelił hat-tricka w 22 minuty i błyskawicznie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Urokliwa była bramka Belga po mocnym wstrzeleniu Jose Callejona. Goli dla SSC Napoli mogło być więcej, gdyby nie interwencje Joe Harta, który był jedyną deską ratunku gości przed pogromem.

W jedenastce SSC Napoli był Piotr Zieliński. Z powodzeniem pomagał drużynie w kontrolowaniu wydarzeń. Choć Torino FC musiało gonić wynik, oddało trzy razy mniej strzałów, a tylko jeden z nich był w światło bramki. Przed przerwą przewaga gospodarzy była niepodważalna.

W szatni byli partnerzy Kamila Glika podnieśli się na duchu, a w 58. minucie Andrea Belotti zdobył gola dla Torino FC. Temperatura meczu wzrosła, a goście przestali poruszać się po boisku z nosami zwieszonymi na kwintę. Wprowadzony z ławki Maxi Lopez miał nawet szansę na strzelenie gola kontaktowego po solowym rajdzie.

Argentyńczyk odbił się od defensora, a Napoli utrzymywało bezpieczną przewagę nad gośćmi. Pojedynek zakończył się kosmicznym wynikiem 5:3, a dzięki trzem punktom drużyna Zielińskiego przesunęła się na 3. miejsce w tabeli kosztem AC Milan. Bohater Mertens zdobył ostatecznie cztery gole, a swoją prywatną kanonadę podsumował pięknym lobem ponad Hartem do siatki.

Spośród wyników na innych stadionach rzuca się w oczy wiktoria 3:0 Bologna FC na stadionie Pescara Calcio. Karol Linetty nie grał w barwach Sampdorii w przegranym 1:2 spotkaniu z Chievo Werona.

SSC Napoli - Torino FC 5:3 (3:0)
1:0 - Dries Mertens 13'
2:0 - Dries Mertens (k.) 18'
3:0 - Dries Mertens 22'
3:1 - Andrea Belotti 58'
4:1 - Vlad Chiriches 70'
4:2 - Luca Rossettini 76'
5:2 - Dries Mertens 80'
5:3 - Iago Falque (k.) 84'

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Vlad Chiriches, Raul Albiol, Faouzi Ghoulam - Piotr Zieliński (73' Allan), Jorginho (69' Amadou Diawara), Marek Hamsik, Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne (82' Emanuele Giaccherini).

Torino: Joe Hart - Lorenzo De Silvestri (56' Iago Falque), Luca Rossettini, Emiliano Moretti, Antonio Barreca, Daniele Baselli, Mirko Valdifiori (46' Sasa Lukić), Marco Benassi (67' Maxi Lopez) - Davide Zappacosta, Andrea Belotti, Adem Ljajić.

Żółte kartki: Rossettini, Moretti (Torino).