Serie A: drużyna Łukasza Skorupskiego straciła punkt w 94. minucie

Piłkarze Atalanty Bergamo zwyciężyli 2:1 z Empoli FC w 18. kolejce Serie A i zakończą rok na 6. lokacie. Drużyna Łukasza Skorupskiego straciła decydującego gola w 94. minucie.

Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski znalazł się tradycyjnie w jedenastce Empoli FC. Po pierwszej połowie Polak był niepokonany, a musiał zmierzyć się z niebezpiecznymi strzałami Alejandro Gomeza i Andrei Petagni. Skorupski skapitulował dwa razy po przerwie. Lepiej mógł zachować się przy trafieniu Francka Kessie. Iworyjczyk strzelił ze znacznej odległości w krótki róg, którego bramkarz Empoli FC powinien dokładnie pilnować.

Kessie trafił na 1:1 w 74. minucie. Wcześniej na prowadzenie wyszli piłkarze z Empoli. Lewan Mczedlidze strzelił celnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zapachniało pierwszym zwycięstwem Azzurich z Atalantą Bergamo od 2011 roku. Dla Empoli cenny był nawet kompromisowy wynik, o czym świadczy żółta kartka, jaką Skorupski dostał za opóźnianie gry. Drużyna Polaka remisowała do końca regulaminowego czasu, ale nie znalazła sposobu na zatrzymanie ostatniego ataku przeciwnika.

O wyniku zdecydowała akcja zmienników w 94. minucie. Kessie wbiegł między dwóch obrońców i wstrzelił piłkę mocno w pole bramkowe. W odpowiednim miejscu oraz czasie znalazł się Marco D'Alessandro. W zamieszaniu zapewnił Atalancie zwycięstwo, dzięki któremu na pewno zakończy rok w Serie A na 6. miejscu.

Empoli FC jest na 17. lokacie tuż nad strefą spadkową z bilansem trzy zwycięstwa, pięć remisów i 10 porażek. W Bergamo był blisko zapunktowania, pomimo tylko jednego strzału celnego i ledwie 35 procent posiadania piłki.

Atalanta Bergamo - Empoli FC 2:1 (0:0)
0:1 - Lewan Mczedlidze 51'
1:1 - Franck Kessie 74'
2:1 - Marco D'Alessandro 90'

Atalanta: Marco Sportiello – Andrea Masiello, Rafael Toloi, Ervin Zukanović - Andrea Conti (57' Marco D'Alessandro), Roberto Gagliardini, Remo Freuler, Leonardo Spinazzola – Jasmin Kurtić (46' Franck Kessie), Andrea Petagna (72' Aleksandar Pesić), Alejandro Gomez.

Empoli: Łukasz Skorupski – Uros Cosić, Giuseppe Bellusci, Andrea Costa (17' Frederic Veseli), Federico Dimarco – Marcel Buchel, Assane Diousse, Andres Tello - Daniele Croce – Lewan Mczedlidze (73' Alberto Gilardino), Guido Marilungo (67' Manuel Pucciarelli).

Żółte kartki: Kurtić, Gomez, D'Alessandro (Atalanta) oraz Buchel, Marilungo, Diousse, Skorupski (Empoli).

Sędzia: Michael Fabbri.