Serie A: 15-latek zadebiutował w Genoa CFC

15-letni Pietro Pellegri spędził na boisku 2 minuty w meczu Genoa CFC z Torino FC. Nastolatek wyrównał rekord Amadeo Amadeia, dotychczas najmłodszego debiutanta w Serie A

W 88. minucie Pietro Pellegri zmienił Rincona i nie wpłynął na wynik meczu, który Genoa CFC przegrała 0:1 z Torino FC. Gola straciła na początku drugiej połowy. Pomimo niekorzystnego rezultatu trener Ivan Jurić pozwolił swojemu juniorowi wyrównać rekord Amadeo Amadeia z 1937 roku i zadebiutować w Serie A w wieku 15 lat i 280 dni.

Pellegri wyprzedził o kilka dni Gianniego Rivierę. Dotychczas najmłodszym debiutantem w dziejach klubu z Genui był natomiast Stephan El Shaarawy.

Debiutant urodził się 17 marca 2001 roku. Jest wysokim napastnikiem, którego Włosi porównują stylem gry do Christiana Vieriego. W grudniu zdobył cztery gole w pięciu meczach w rozgrywkach juniorskich, czym zapracował na krótki występ w Serie A.

Dla porównania najmłodszym debiutantem w Lotto Ekstraklasie był Przemysław Bargiel, który w kwietniu zaprezentował się w barwach Ruchu Chorzów w meczu z Cracovią. Bargiel miał wówczas 16 lat i 34 dni.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy rekord Pietro Pellegriego zostanie pobity jeszcze w tej dekadzie?