Serie A: SSC Napoli uratowało punkt w 94. minucie szalonego spektaklu

Piłkarze SSC Napoli zremisowali 3:3 w dynamicznym i intensywnym meczu z ACF Fiorentina. W tabeli powiększyła się strata drużyny Piotra Zielińskiego do AS Roma. Wicelider ze stolicy Włoch zwyciężył 3:1 z Chievo Werona.

Getty Images / Francesco Pecoraro
Piłkarze SSC Napoli walczyli o 2. miejsce w tabeli. Ich orężem była gra krótkimi podaniami i wysoki pressing. Do nich należał pierwszy kwadrans, następnie gra wyrównała się. W 20. minucie drużyny miały po jednej żółtej kartce i jednym celnym strzale. Na wysokości zadania stanęli Ciprian Tatarusanu oraz Pepe Reina po uderzeniach Lorenzo Insigne oraz Milana Badelja.

Kibice czekali na więcej i w 25. minucie dostali wisienkę na torcie, choć większość obecna na stadionie nie piała z zachwytu. Na prowadzenie 1:0 wyszło SSC Napoli. Insigne zdobył pięknego gola zza pola karnego. Potężne uderzenie wpadło blisko okienka, za kołnierz Tatarusanu i nieomal rozerwało siatkę.

Blisko zdobycia gola był Piotr Zieliński, który rozpoczął mecz w jedenastce SSC Napoli. Reprezentant Polski wymanewrował rywali w polu karnym, ale piłkę zatrzymał Tatarusanu, a dobijający ją Dries Mertens był na spalonym. Problem z kontrolowaniem linii obrońców miał po przeciwnej stronie Nikola Kalinić, ale mimo frustracji, zachował klasę. W doliczonym czasie przeprosił sędziego i przeciwnika za nurkowanie, choć publiczność domagała się jedenastki, a Reina zaczął nawet protestować.

Fiorentina postanowiła wyrównać dzięki własnym umiejętnościom, a nie zmyłkom i do stanu 1:1 doprowadziła w 52. minucie. Federico Bernardeschi strzelił z rzutu wolnego po faulu Maksimovicia, a Reinę zmylił rykoszet od Insigne. Mecz rozpoczął się od nowa, z tą różnicą, że gospodarze nabrali pewności siebie i nie zamierzali przerwać szturmu. Rozpoczęła się dynamiczna i intensywna wymiana ciosów.

Jej efektem były jeszcze cztery gole. Napoli wyszło na prowadzenie w 68. minucie dzięki akcji indywidualnej Driesa Mertensa, ale po minucie zostało ukarane za brak koncentracji przez Bernardeschiego. Ten sam piłkarz dopisał sobie asystę do dwóch bramek, a jego akcję sfinalizował strzałem na 3:2 Mauro Zarate w 82. minucie. Piłkarze opuścili pędzącą karuzelę z punktem. W doliczonym czasie do remisu doprowadził Manolo Gabbiadini z rzutu karnego. Zmiana wyniku w 94. minucie była idealnym podsumowaniem widowiska.

W podstawowym składzie AS Roma był Wojciech Szczęsny, a Karol Linetty wrócił do jedenastki Sampdorii Genua. Wicelider ze stolicy Włoch zwyciężył 3:1 z Chievo Werona i nie tylko obronił lokatę przed atakiem SSC Napoli, ale nawet zwiększył przewagę do trzech punktów. Sampdoria zremisowała w jedynym bezbramkowym meczu z Udinese Calcio.

Zupełnie inaczej wyglądał pojedynek Cagliari Calcio z US Sassuolo, w którym gospodarze zdobyli gole cztery, a niedawny uczestnik Ligi Europy trzy. W lepszym zespole Bartosz Salamon rozegrał 90 minut. Szansę na komplet punktów miał również Thiago Cionek, ale jego US Palermo straciło gola na 1:1 w doliczonym czasie konfrontacji z Pescara Calcio.