Anglia: Bartosz Kapustka zagrał po 1,5 miesięcznej przerwie

Bartosz Kapustka zagrał w środowe popołudnie w spotkaniu Leicester City U23 - Brighton and Hove Albion U23. Jego drużyna przegrała 0:1.

Bartosz Zimkowski
East News / CEN/Bartosz Kapustka/EuroPics
Bartosz Kapustka po raz pierwszy pojawił się na boisku od 18 listopada ubiegłego roku, gdy zagrał 90 minut w spotkaniu Leicester City U23 - Derby County U23. Wówczas jego drużyna wygrała aż 5:0, a jedną z bramek strzelił właśnie 20-latek.

W środę Polak tradycyjnie pojawił się w wyjściowym składzie zespołu rezerw, a przeciwnikiem było Brighton.

Kapustka był aktywny, stwarzał zagrożenie pod bramką rywali nie tylko po indywidualnych akcjach, ale także stałych fragmentach gry.

Najbliżej zdobycia gol był w 6. i 37. minucie, ale w obu przypadkach jego uderzenia poszybowały nad poprzeczką.

Leicester City przegrało ostatecznie 0:1. W 64. minucie Tighe wykorzystał dośrodkowanie Coxa.

Kapustka na boisku spędził pełne 90 minut. Następny pojedynek Leicester City U23 zagra 9 stycznia. Przeciwnikiem będzie Liverpool.