Arsene Wenger poinformował o kontuzji Oliviera Giroud

Po wygranym 4:0 spotkaniu ze Swansea City Arsene Wenger zdradził, że kontuzji doznał Olivier Giroud. Na razie nie wiadomo, jak poważnego urazu nabawił się reprezentant Francji.

Karol Borawski
mecz Arsenal - Swansea Giroud strzela na bramkę strzeżoną przez Fabiańskiego Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: mecz Arsenal - Swansea. Giroud strzela na bramkę strzeżoną przez Fabiańskiego

Giroud otworzył wynik sobotniego meczu na Liberty Stadium. Piłkarz, który w tym tygodniu przedłużył umowę z Arsenalem, po godzinie gry zszedł z boiska.

- Giroud spisał się dobrze, był naszym ważnym piłkarzem. W okolicach 30-35 minuty doznał kontuzji kostki. Nie wiem, na ile jest poważna i nie wiem, co widzieli lekarze - powiedział menedżer.

- Pierwsza połowa była bardzo fizyczna, rywale wiele z siebie dali. Później mieliśmy więcej z gry, mogliśmy kreować sytuacje - dodał.

Po rozegraniu 21 spotkań Arsenal ma 44 punkty i zajmuje trzecie miejsce w Premier League. Zespół prowadzony przez Wengera może spaść na piątą pozycję, jeśli punkty zdobędą Liverpool i Manchester City.

Hit weekendu: Real Madryt, lider LaLiga Santander, w starciu z wiceliderem, Sevilla FC! Zobacz to 15 stycznia o 20:40 w kanale Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Arsenal sięgnie w tym sezonie po mistrzostwo Anglii?