Holandia: przełamanie Ajaksu Amsterdam

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / olaf kraak /
PAP/EPA / olaf kraak /

W niedzielnym meczu 18. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe PEC Zwolle 3:1. Rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy przerwał tym samym serię spotkań bez zwycięstwa.

W tym artykule dowiesz się o:

Ajax nie potrafił wygrać żadnego z czterech ostatnich meczów 2016 roku, ale w nowy rok wszedł z nową siłą. Do przerwy w Zwolle utrzymywał się bezbramkowy remis, a tuż po zmianie stron wicemistrz Holandii wyprowadził dwa ciosy. W 72. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale Ajax szybko odzyskał dwubramkowe prowadzenie za sprawą Hakima Ziyecha.

Po 18 kolejkach Ajax ma na koncie 40 punktów i jest wiceliderem Eredivisie. Do będącego liderem Feyenoordu Rotterdam zespół Petera Bosza ma pięć "oczek" straty.

Pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Legią a Ajaksem odbędzie się 16 lutego o godz. 21:05 w Warszawie. Rewanż zostanie rozegrany 23 lutego o godz. 19.00 w Amsterdamie.

PEC Zwolle - Ajax Amsterdam 1:3 (0:0) 0:1 - Schoene (k.) 54' 0:2 - Ziyech 55' 1:2 - Brock-Madsen 72' 1:3 - Ziyech 80'