Ligue 1: Olympique Lyon wykorzystał koszmarne błędy rywali, Maciej Rybus na ławce

W meczu 21. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon pokonał Olympique Marsylia 3:1. Dwa gole dla zwycięskiego zespołu zdobył Alexandre Lacazette. Całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądał Maciej Rybus.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Obie drużyny w tym sezonie prezentują podobny poziom, dlatego trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji. W tabeli Ligue 1 dzieliły je cztery punkty, wyżej sklasyfikowani byli gospodarze. To właśnie zespół z Lyonu miał w pierwszej połowie przewagę, ale długo nie potrafił jej udokumentować zdobyciem bramki.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Olympique Lyon objął prowadzenie po strzale Mathieu Valbueny. Asystował Jeremy Morel, który dograł ze skrzydła, a Valbuena zszedł do środka i przymierzył z dwunastu metrów. Bramkarz gości nie miał szans na skuteczną interwencję.

W 62. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Fatalny błąd popełniła defensywa gości, dzięki czemu piłkę przejął Alexandre Lacazette. Ruszył z akcją i w sytuacji sam na sam pokonał Yoanna Pele. Nadzieję na korzystny wynik goście odzyskali w 68. minucie, gdy po dośrodkowaniu Cabelli najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Doria, który wpakował piłkę do siatki.

Jednak chwilę później gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Znów fatalnie spisała się defensywa gości, która sprezentowała drugie w tym meczu trafienie Lacazette'owi.

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 3:1 (1:0)
1:0 - Mathieu Valbuena 43'
2:0 - Alexandre Lacazette 62'
2:1 - Doria 68'
3:1 - Alexandre Lacazette 75'

Olympique Lyon: Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, Mammana, Morel - Cornet, Gonalons, Tolisso (86' Ferri), Valbuena (79' Depay) - Fekir (71' Tousart), Lacazette.

Olympique Marsylia: Pele - Sakai, Fanni, Rolando, Doria - Zambo, Sanson, Lopez (66' Alessandrini) - Thauvin, Gomis, Sarr (66' Cabella).

Żółte kartki: Yanga-Mbiwa (Olympique Lyon) oraz Fanni, Sakai (Olympique Marsylia).